Jamajka analizuje zyski z dekryminalizacji marihuany 2


medyczna-marihuana-marihuana-w-laboratorium-konopia-leczy-medyczna-marihuana

Prawa marihuany na Jamajce wkrótce poddane będą drastycznym zmianom, które jak się oczekuje, utorują drogę dla legalnej branży marihuany.

Jamajski minister sprawiedliwości Mark Golding ogłosił w zeszły czwartek propozycję dekryminalizacji prywatnego posiadania marihuany. Wniosek pozwoliłby również na korzystanie z marihuany w kontekście medycznym, naukowym i religijnym.

Wraz ze zmniejszeniem surowych kar dotyczących marihuany, nowe przepisy mają na celu „zapewnienie korzyści ekonomicznych i medycznych marihuany.”

Według Golding „umożliwi to powstanie przemysłu medycznej marihuany i konopi na Jamajce.”

„Staje się powszechnie akceptowane na całym świecie, że marihuana ma zastosowanie terapeutyczne,” wyjaśnił.

Zmiany zostały zatwierdzone przez gabinet premiera w czerwcu, a formalnie zrealizowane zostaną latem.

W swoim ogłoszeniu Golding zauważa, że reforma od dawna obejmowała zarówno rekreacyjne jak i medyczne zastosowanie marihuany. Choć powszechnie dostępna w kraju, marihuana na jakikolwiek dowolny cel pozostaje zakazana do dnia dzisiejszego.

Ale minister sprawiedliwości uznał, że marihuana może pomóc w długiej liście dolegliwości (jeżeli chodzi o zastosowanie lecznicze).

„Medyczne i naukowe badania wykazały skuteczność marihuany w zmniejszaniu nudności i wymiotów, stymulowanie apetytu, promowanie wzrostu masy ciała i leczenie jaskry. Marihuana została wykorzystana w leczeniu urazów rdzenia kręgowego i stwardnienia rozsianego, leczenia migreny, depresji, drgawek, epilepsji, bezsenności i przewlekłego bólu,” powiedział Golding.

„Nie jest to tylko błędne, ale także ryzykowne – kontynuowanie ustawy, która sprawia, że nielegalne jest posiadanie marihuany i jej pochodnych w celach leczniczych.”

Chociaż prawodawcy borykają się z reformą marihuany od lat 70, wsparcie dla idei wzrosło w ostatnim czasie.

Pod koniec ubiegłego roku, jamajski minister zdrowia ogłosił swoje poparcie dla stosowania marihuany jako leku. Od tego czasu firmy z Kanady, Stanów Zjednoczonych i Izraela stara się o współpracę badawczo-rozwojową z lokalnymi firmami.

Doktor Henryk Lowe, jeden z najwybitniejszych uczonych jamajskich spędził dziesiątki lat studiując korzyści terapeutyczne marihuany, a ostatnio założył firmę zajmującą się medyczną marihuaną – pierwszą taką w kraju.

Doktor Lowe widzi Jamajkę jako silnego rywala na globalnym rynku konopi, i uważa, że komercjalizacja zastosowań medycznych mogłaby pomóc ostatecznie „raczkującej transformacji gospodarki Jamajki.”

nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Jamajka analizuje zyski z dekryminalizacji marihuany

olej cbd, konopny, cbd, thc