Jamajka analizuje zyski z dekryminalizacji marihuany

medyczna-marihuana-marihuana-w-laboratorium-konopia-leczy-medyczna-marihuana

Prawa marihuany na Jamajce wkrótce poddane będą drastycznym zmianom, które jak się oczekuje, utorują drogę dla legalnej branży marihuany.

Jamajski minister sprawiedliwości Mark Golding ogłosił w zeszły czwartek propozycję dekryminalizacji prywatnego posiadania marihuany. Wniosek pozwoliłby również na korzystanie z marihuany w kontekście medycznym, naukowym i religijnym.

Wraz ze zmniejszeniem surowych kar dotyczących marihuany, nowe przepisy mają na celu „zapewnienie korzyści ekonomicznych i medycznych marihuany.”

Według Golding „umożliwi to powstanie przemysłu medycznej marihuany i konopi na Jamajce.”

„Staje się powszechnie akceptowane na całym świecie, że marihuana ma zastosowanie terapeutyczne,” wyjaśnił.

Zmiany zostały zatwierdzone przez gabinet premiera w czerwcu, a formalnie zrealizowane zostaną latem.

W swoim ogłoszeniu Golding zauważa, że reforma od dawna obejmowała zarówno rekreacyjne jak i medyczne zastosowanie marihuany. Choć powszechnie dostępna w kraju, marihuana na jakikolwiek dowolny cel pozostaje zakazana do dnia dzisiejszego.

Ale minister sprawiedliwości uznał, że marihuana może pomóc w długiej liście dolegliwości (jeżeli chodzi o zastosowanie lecznicze).

„Medyczne i naukowe badania wykazały skuteczność marihuany w zmniejszaniu nudności i wymiotów, stymulowanie apetytu, promowanie wzrostu masy ciała i leczenie jaskry. Marihuana została wykorzystana w leczeniu urazów rdzenia kręgowego i stwardnienia rozsianego, leczenia migreny, depresji, drgawek, epilepsji, bezsenności i przewlekłego bólu,” powiedział Golding.

„Nie jest to tylko błędne, ale także ryzykowne – kontynuowanie ustawy, która sprawia, że nielegalne jest posiadanie marihuany i jej pochodnych w celach leczniczych.”

Chociaż prawodawcy borykają się z reformą marihuany od lat 70, wsparcie dla idei wzrosło w ostatnim czasie.

Pod koniec ubiegłego roku, jamajski minister zdrowia ogłosił swoje poparcie dla stosowania marihuany jako leku. Od tego czasu firmy z Kanady, Stanów Zjednoczonych i Izraela stara się o współpracę badawczo-rozwojową z lokalnymi firmami.

Doktor Henryk Lowe, jeden z najwybitniejszych uczonych jamajskich spędził dziesiątki lat studiując korzyści terapeutyczne marihuany, a ostatnio założył firmę zajmującą się medyczną marihuaną – pierwszą taką w kraju.

Doktor Lowe widzi Jamajkę jako silnego rywala na globalnym rynku konopi, i uważa, że komercjalizacja zastosowań medycznych mogłaby pomóc ostatecznie „raczkującej transformacji gospodarki Jamajki.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.