Jak uniknąć wdychania pestycydów z marihuany?

e-pestycydy-marihuana-w-marihuanie-zanieczyszczona-marihuana

Przy produkcji marihuany, która zaczyna wyglądać jak coraz bardziej legalny przemysł, obawy co do stosowania pestycydów rosną.

Problem jest, pomimo że marihuana jest coraz bardziej powszechna i legalna, tylko garstka państw wprowadziła środki zapewniające jakość produktów.

Na przykład, w Kalifornii, badania laboratoryjne są całkowicie opcjonalne. I to jest zła wiadomość, ostrzega Jeffrey Raber, który posiada doktorat z chemii i prowadzi laboratorium do badań nad marihuaną – Werc Shop.

Według dr Raber, pestycydy są obecne w około 10% próbek, które są wysyłane do Werc Shop. Chociaż obowiązkowe testy byłyby idealnym rozwiązaniem, dr Raber niedawno postanowił określić, jak wielkie zagrożenie stanowi ryzyko pestycydów (tak naprawdę).

Jego badanie, opublikowane w Journal of Toxicology, pokazuje, że przy użyciu filtrowanego urządzenia do palenia można drastycznie zmniejszyć konwersję pestycydów z wdychanego dymu.

Doktor Raber i jego zespół wykorzystali wodną fifkę do badania, która filtruje dym zarówno poprzez bawełną jak i warstwy węglowe.

Niefiltrujące fifki i bongo, wydają się oferować znacznie mniejszą ochronę przed pestycydami.

Badanie musi jeszcze zidentyfikować konkretne skutki zdrowotne związane z paleniem zanieczyszczonej marihuany, jednak doktor Raber uważa, że pacjenci z osłabionym układem odpornościowym są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.