Olej z Nasion Konopi a Karmienie Koni

Olej konopny jest stosunkowo nowym produktem w puli olejów stosowanych w przypadku koni. Olej konopny jest unikalnym olejem, który zawiera wszystkie zidentyfikowane niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, znane jako omega. Olej konopny zawiera nie tylko omega 3 i omega 6, ale również omega 9. Ale tym, co naprawdę wyróżnia olej z nasion konopi pośród innych to to, że zawiera także GLA: kwas gamma-linolenowy.

zdjecie-lisci-konopi-indy

GLA jest regulatorem prostaglandyn, substancji podobnych do hormonów, które działają jako neuroprzekaźniki, wewnątrz komórki. Ich skutki fizjologiczne obejmują regulację stanów zapalnych. Istnieją dwa dominujące: PGE-1 prostaglandyn przeciwzapalny i PGE-2 prostaglandyn pro zapalny. GLA zwiększa produkcję PGE-1, zmniejszając w ten sposób poziom PGE-2. Mizoprostol, znany lek dla koni z tylnymi wrzodami jelitowymi jest syntetyczną formą PGE-1.

Prostaglandyny są również zaangażowane w zwiększone wydzielanie śluzu ochronnego w przewodzie pokarmowym, co sprawia, że olej konopny GLA jest ważnym składnikiem u koni z problemami owrzodzeń.

Im wyższa jakoś oleju, tym mniej trzeba go podawać. Zazwyczaj olej kokosowy i olej z nasion konopi podawane są w ilości ½ kukurydzy lub olejów sojowych czy rzepakowych. Olej konopny jest zwykle podawany w jednej uncji dwa razy dziennie. Konie wysokiej wytrzymałości mogą potrzebować 2-3 uncje dwa razy dziennie.

Oleje są ważnym źródłem energii u koni, oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych. Oleje o wysokiej jakości, takie jak olej konopny dostarczają ponadto GLA, przeciwutleniacze oraz mają zdolność do zmniejszania zmęczenia mięśni (glikogen). Ponieważ nie są modyfikowane genetycznie oraz są tłoczone na zimo, pomagają w utrzymaniu lepszego zdrowia u koni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.