5 Faktów o Konopi

liscie-marihuany-serce-zielone

Konopie są zawsze zabawnym wątkiem, ponieważ mówienie o niej doprowadza do bardzo oczywistej konkluzji i pytania: „Dlaczego nie używamy jej w praktycznie każdej dziedzinie naszego życia?” Cóż, odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, ale nie jest to temat, którym zajmiemy się dzisiaj.

Oto 5 faktów na temat konopi:

1. 80% wszystkich tkanin, materiałów, ubrań, pościeli, zasłon itp. wykonywanych było z konopi, aż do roku 1820, wraz z wprowadzeniem bawełny. Wszystkie podręczniki szkolne wykonywano z konopi lub papieru lnianego, aż do 1880 roku.

2. Benjamin Franklin posiadał jedną z pierwszych przetwórni papieru w Ameryce, przetwarzał tam konopie. Napoleon chciał odciąć eksport Moskwy do Anglii.

3. Pierwszy model wynalazku Henrego Forda został zaprojektowany jako pracujący na benzynie z konopi, a sama konstrukcja samochodu także została wykonana z konopi. Na swojej dużej posiadłości, Ford został sfotografowany wśród swoich pól konopnych. Samochód, miał konopne panele, których siła uderzenia była 10 razy mocniejsza od stali.

4. Zakaz uprawy konopi w Ameryce w ciągu 17 i 18 wieku był niezgodny z prawem!

5. Jakościowe farby i lakiery zostały wykonywane były z oleju z nasion konopi, aż do 1937r. 58.000 ton nasion konopi zostało wykorzystane w Ameryce do produktów lakierniczych w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.