Marihuana Vs Papierosy

Marihuana vs papierosy – co jest gorsze?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy gorsze jest palenie tytoniu czy marihuany? Niektórzy twierdzą, że marihuana jest dla ciebie gorsza, podczas gdy inni twierdzą, że papierosy są prawdziwymi złoczyńcami.

Co jest gorsze? Przyjrzyjmy się jednemu i drugiemu!

Papierosy i marihuana

Najpierw przyjrzymy się, co zawiera każde z nich. W ten sposób możemy zidentyfikować paskudne substancje znajdujące się w każdym z nich.

Papierosy

Papierosy zawierają liście tytoniu i różne inne dodatki zwinięte razem różnymi metodami. Po pierwsze, producenci mieszają te składniki w jednorodną mieszaninę brązowego proszku. Łączą czystą nikotynę z tą mieszanką i zwijają ją w papierowych tubach. Następnie dodają więcej chemikaliów, aby pomóc zachować mieszankę, poprawić smak i przyspieszyć jej wpływ na organizm po jej wdychaniu.

Nakładają filtry na papierosy, więc nie zakrztusisz się podczas ich palenia i blokujesz niektóre szkodliwe chemikalia, które zawiera. Niestety, kiedy palisz papierosy zawierające nikotynę, uzależnienie powstaje niemal natychmiast po pierwszym zaciągnięciu się.

Marihuana

Marihuana zawiera ponad 400 substancji chemicznych, w tym THC (tetrahydrokanabinol). THC wiąże się z receptorami obecnymi w całym mózgu, przeznaczonymi dla innych substancji chemicznych, takich jak anandamid. To wiązanie powoduje zmiany w działaniu tych neuronów, co zmienia nastroje, interpretacje doznań i emocji. Zaburza również refleks i koordynację ruchową.

Badania pokazują, że długotrwałe palenie marihuany może spowodować poważne uszkodzenia organizmu, ale czy jest gorsze niż papierosy? Przyjrzyjmy się następnie skutkom tych substancji.

Skutki uboczne palenia

Wiedza o tym, co zawierają te dwa leki, pozwala nam dokładniej przyjrzeć się działaniu każdego z nich.

Papierosy

Kiedy twoje ciało pochłania chemikalia, ciepło i zniekształcony tytoń znajdujący się w papierosach, szkodzi to twojemu zdrowiu. Te uzależniające substancje są odpowiedzialne za powodowanie raka, chorób płuc, chorób serca, zakrzepów krwi i problemów z oddychaniem.

Dym papierosowy zawiera substancję zwaną tlenkiem węgla, która powoduje spadek poziomu tlenu we krwi. Może również powodować lub nasilać choroby serca i płuc, w tym zawały serca i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP).

Marihuana

Badania pokazują, że palenie marihuany nie ma tak poważnych skutków jak papierosy, ponieważ nie zawiera nikotyny i innych szkodliwych dodatków. Jednak długotrwałe stosowanie może spowodować zapalenie oskrzeli.

Oprócz tego osoby, które codziennie palą trawkę przez kilka lat, mogą doświadczać problemów z oddychaniem, takich jak codzienny kaszel i nadmierna produkcja flegmy. Marihuana zawiera wyższy poziom amoniaku, który podrażnia płuca.

Łączenie trawki z tytoniem w jointach jest gorsze niż palenie samej trawki. Ponieważ tytoń zawiera substancje, które przyspieszają, jak szybko THC dostaje się do krwioobiegu i wpływa na organizm.

Problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym

Na koniec przyjrzymy się innym problemom ze zdrowiem fizycznym i psychicznym powodowanym przez palenie tych substancji.

Papierosy

Palenie papierosów może powodować nudności i wymioty. Ponadto chemikalia zawarte w papierosach mogą podrażniać przełyk i żołądek, co może prowadzić do raka, zgagi, wrzodów, a nawet krwawień z przewodu pokarmowego.

Co więcej, wbrew powszechnemu przekonaniu palenie tytoniu zwiększa niepokój i stres. Nikotyna powoduje natychmiastowe odprężenie, ale jest tymczasowe i szybko ustępuje problemom, takim jak objawy odstawienia i głód.

Marihuana

Dym z marihuany zawiera wiele toksyn, podobnych do dymu tytoniowego, więc kiedy je wdychasz, mogą powodować problemy z płucami, w tym zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc. Ta postępująca choroba powoduje utratę funkcji płuc.

Badania pokazują, że chroniczne palenie może prowadzić do problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak upośledzenie funkcji poznawczych, zaburzenia nastroju, niepokój i schizofrenia. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku młodych ludzi, którzy są jeszcze nastolatkami, ponieważ wczesna ekspozycja ma zwykle trwały wpływ na rozwój mózgu.

Alternatywy dla palenia

Jeśli jesteś palaczem, być może w pewnym momencie rozważałeś rzucenie palenia. Na szczęście istnieje wiele opcji dla tych, którzy chcą rzucić palenie papierosów lub trawki.

Dla palaczy papierosów wapowanie to świetny sposób na czerpanie satysfakcji z palenia bez wszystkich zagrożeń dla zdrowia związanych z wdychaniem dymu. Wapowanie również posiada pewne skutki uboczne, ale jest o wiele mniej niebezpieczne niż tytoń.

Podobnie, jeśli marihuana wysusza gardło, możesz spróbować spożywać ją w herbacie dla podobnej satysfakcji bez negatywnego wpływu na organizm. Alternatywnie, można zdecydować się na produkty spożywcze, czyli łączenie marihuany z żywnością lub napojami.

Wskazówki, które pomogą Ci rzucić palenie

Nikotynowe terapie zastępcze (NRT), takie jak dezodorant w sztyfcie, plastry na skórę, inhalatory, tabletki, spraye i leki nienikotynowe, mogą pomóc złagodzić głód i rzucić palenie na dobre. Jeśli po rzuceniu palenia zmagasz się z chęcią ponownego zapalenia, zastanów się nad przejściem na waporyzatory. Z czasem zminimalizuje to uszkodzenie płuc.

Oto kilka wskazówek dla osób, które chcą rzucić palenie:

• Spróbuj zastąpić swój nawyk czymś innym, na przykład częstszymi ćwiczeniami.
• Pozbądź się wszystkich akcesoriów do palenia.
• Bądź zajęty przez cały dzień, ponieważ bezczynność zwiększa szansę, że pomyślisz o ponownym zapaleniu i ulegniesz pokusie.
• Porozmawiaj ze swoimi przyjaciółmi lub bliskimi o tym, jak próbujesz rzucić palenie, aby mogli pomóc ci zachować odpowiedzialność.
• Poleganie na kimś pomoże Ci przypomnieć, dlaczego rzucenie palenia jest tak ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.