Czy marihuana sprawia, że jesteś w złym humorze?

Jedna z naszych znajomych spytała, czy cannabis może sprawić, że jej konsumenci będą zrzędliwi i generalnie w złym humorze, ponieważ tak ona się właśnie czuje rano po wieczorze palenia.
To interesujące, ponieważ istnieje badanie, w którym zbadano wpływ marihuany na „impulsywność i brak życzliwości w życiu codziennym”.
W tym badaniu naukowcy z Yale University School of Medicine’s Department of Psychiatry oraz Penn State University’s Department of Psychology podjęli współpracę, aby lepiej zrozumieć, czy stosowanie cannabis wpływa na codzienne doświadczenia konsumentów.
Znaleźli 43 uczestników, którzy nie byli uzależnienie od żadnej substancji i poprosili o informowanie o spożyciu alkoholu, tytoniu, rekreacyjnym stosowaniu cannabis , impulsywności oraz wrogości interpersonalnej przez okres 14 dni.
Uczestnicy stanowili mieszankę kobiet i mężczyzn, którzy wcześniej spożywali cannabis i co najmniej raz w tygodniu korzystali z napojów alkoholowych. Osoby te nie były uzależnione od substancji, ani nie stosowały żadnych substancji poza cannabis, alkoholem i nikotyną. Po wywiadzie, ukończyli test tlenku węgla i dostarczyli próbki moczu, a następnie zostali przeszkoleni, jak wypełniać codzienny formularz oceny na smartfonie.

Uczestnicy zostali poproszeni o zmierzenie każdej nocy następujących informacji:
• codzienne spożycie alkoholu, tytoniu i cannabis (ile drinków wypito, ile papierosów lub cygar wypalono, ile marihuany zostało spożyte)
• codzienna impulsywność rejestrowana przez krótką ankietę przy użyciu „Barratt Impulsiveness Scale-Brief”
• codzienny brak życzliwości międzyludzkiej, badanej w formie ankiety za każdym razem, gdy dana osoba wchodziła w interakcje interpersonalne trwające dłużej niż pięć minut.

Dane wykazały, że impulsywność zwiększała się w ciągu kilku dni od zastosowania cannabis, w porównaniu do dni, przed którymi substancja nie była stosowana.

Zatem, czy marihuana sprawia, że jesteś w złym humorze, czy nie?

Zgodnie z tym badaniem – tak, ale jak w przypadku wszystkich odkryć dotyczących cannabis, konieczne są dalsze testy, ponieważ istnieje ograniczona liczba badań, co sprawia, że są one nam w stanie opowiedzieć historię jedynie częściowo.
Ponadto, powyższe badanie było bardzo wąskie w swoim zakresie i posiadało pewne wady w swojej metodologii, co jest kolejnym powodem, dla którego potrzebujemy więcej eksperymentów.

Ale ważne, aby odnosić to do własnego życia oraz doświadczenia – czy zatem zauważyłeś, aby po paleniu cannabis twój humor był pogorszony? Koniecznie daj nam znać na temat swoich obserwacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.