Test antynarkotykowy THC

Test antynarkotykowy THC – co musisz wiedzieć?

Czy kiedykolwiek byłeś poddawany testowi na obecność narkotyków w ślinie? Jeśli masz przed sobą swój pierwszy raz, z pewnością możesz być nieco nerwowy – jednak nie martw się, dzisiaj mamy dla ciebie wszelkie niezbędne informacje na jego temat.

Pomimo faktu, że legalna marihuana zyskuje na znaczeniu nie oznacza to, że pracownicy nie mają problemów z regularnymi badaniami antynarkotykowymi. Testowanie śliny jest całkiem nowe i nieco różni się od standardowych testów na obecność narkotyków w moczu. Niektórzy uważają, że takie testy są dokładniejsze, ale inni twierdzą, że jest je o wiele łatwiej zdać. Tak czy inaczej, jest to szybka, tania i łatwa metoda testowania, więc możesz się spodziewać jej spopularyzowania w najbliższym czasie.

Jak działają takie testy?

Jedną z najbardziej znaczących różnic pomiędzy testami na obecność narkotyków w ślinie i standardowymi badaniami moczu jest to, że każda z tych metod bada różne związki w organizmie. Testy moczu skupiają się na 11-nor-9-karboksy-Δ9-tetrahydrokannabinolu (THC-COOH), metabolicie, który powstaje gdy A9-tetrahydrokannabinol (THC) rozkłada się w organizmie i w zależności od rodzaju ciała, THC-COOH można znaleźć do 30 dni od spożycia substancji.

Natomiast testy śliny skupiają się na samym THC lub Δ9-tetrahydrokannabinolu. Po wypaleniu marihuany, THC wyściela wnętrze jamy ustnej, zanim zostanie finalnie zmetabolizowane przez nasz organizm.
Zwolennicy tej metody uważają, że jest ona bardziej dokładna, ale istnieje także grono osób na oszukanie wyników. Dokładność testów narkotykowym jest ogólnie rzecz biorąc przedmiotem gorącej dyskusji…

Jak długo można wykryć THC w ślinie?

W przeważającej części testy ślinowe mogą wykryć THC przez około 24 godziny od ostatniego palenia. Jednak nie zawsze jest to dokładne. Istnieją pewne testy, które mogą wykryć THC w ślinie do 72 godzin po paleniu, a niektórzy twierdzą, że powstały również takie, które pokazują zastosowanie substancji aż do 1 tygodnia.

Tak więc, jeśli jesteś regularnym użytkownikiem marihuany powinieneś powstrzymać się od palenia na około tydzień przed testem, aby zająć bezpieczne stanowisko w całym procesie. Jeśli palisz tylko od czasu do czasu, naszym zdaniem wystarczą 3 dni, aby uzyskać ładny, czysty wynik. Jeśli jednak zdarzy ci się, iż pracodawca zaskoczy cię losowym testem antynarkotykowym – mamy nadzieję, że sprawa rozegra się na twoją korzyść, pamiętaj, aby zachować spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.