Miejski ranking populacji pacjentów medycznej marihuany w Stanach Zjednoczonych (TOP 10)

palenie-marihuany-dym-na-obrazku

Nie jest tajemnicą, że poparcie legalizacji marihuany rośnie; Jak dotąd, 23 stany przeszły środki legislacyjne w celu legalizacji marihuany, a 16 stanów zalegalizowało niepsychoaktywny składnik marihuany, kannabidiol (CBD), także w celach medycznych – co oznacza, że ponad połowa kraju jest za jakąś formą legalizacji marihuany.

Ale ile osób faktycznie korzysta z tych przepisów? Kolorado i Kalifornia są dobrze znane z względnej łatwości, z jaką pacjent może zrealizować receptę na medyczną marihuanę, ale niektóre stany, takie jak New Jersey i Nowy Jork, mają krótsze, bardziej restrykcyjne listy chorób kwalifikujących się do uzyskania jej oraz wymagają dłuższej weryfikacji, tworząc populację pacjentów korzystających z medycznej marihuany zdecydowanie krótszą.

W sumie, 1.246.170 Amerykanów uczestniczy w państwowych programach dotyczących medycznej marihuany.

10. Nevada – 15.238
Nevada szybko staje się przystanią dla użytkowników medycznej marihuany. Oczekujący na zalegalizowanie rekreacyjnej marihuany w listopadzie tego roku, stan Nowy Meksyk również związany jest z najlepszą oceną (B+) w 2015 roku, za dobry dostęp do karty medycznej marihuany, a także uzyskał wysokie noty za funkcjonalność prawa i dostęp do leku.

9. Massachusetts – 20.690
Jeden z niewielu krajów na wschodnim wybrzeżu obejmujący marihuanę na szeroką skalę, Massachusetts jest kolejnym stanem, który prawdopodobnie będzie głosował w sprawie rekreacyjnej marihuany w listopadzie tego roku.

8. Nowy Meksyk – 22.033
Chociaż poprawka, która miała za zadanie legalizację rekreacyjnej marihuany nie udała się w tym kraju, państwo chwalone jest za to, że ma przyjazne nastawienie do dodawania stanów chorobowych do istniejącej już listy kwalifikujących się do terapii medyczną marihuaną oraz prowadzi politykę łatwej dostępności do leku.

7. Maine – 24.377
Z najwyższym szacunkiem dla pacjentów medycznej marihuany na wschodnim wybrzeżu, Maine jest jednym z pięciu państw, które zalegalizowały medyczną marihuanę przed rokiem 2000.

6. Oregon – 77.620
Oregon jest od dawna znany jako przystań dla zewnętrznej marihuany oraz alternatywnych praktyk medycyny. Posiada on jeden z najstarszych programów państwowych dotyczących terapii medyczną marihuaną tym samym zdobywając wysokie noty w rankingu ASA, przysługując się dodatkowo ochroną pacjenta przed aresztowaniem oraz szerokim zakresem stanów chorobowych kwalifikujących się do leczenia medyczną marihuaną.

5. Arizona – 89.405
Tradycyjnie konserwatywna Arizona robi niespodziankę i klasyfikuje się w pierwszej piątce. Program dotyczący medycznej marihuany jest tutaj stosunkowo młody; przepisy przeszły w 2010 roku, a certyfikowane przychodnie nie były otwarte do późnych miesięcy 2012 roku.

4. Kolorado – 108.675
Chociaż popularność certyfikowanych przychodni spada wraz z faktem, iż produkty rekreacyjne zdobywają jej coraz więcej, ewidencja Kolorado wciąż posiada największą liczbę pacjentów na 1000 mieszkańców kraju.

3. Waszyngton – 138.056
Drugi stan, który zalegalizował rekreacyjną marihuanę, Waszyngton posiada program medyczny, który jest niezbyt dobrze uregulowany. Ze względu na brak regulacji, pacjenci i plantatorzy nie są obecnie zobowiązani do zarejestrowania się w stanie, sprawiając, że na rynku pojawia się coraz więcej produktów medycznych, które nie są sprawdzone.

2. Michigan – 182.091
Kolejna niespodzianka na szczycie listy, Michigan – z dużą liczbą certyfikowanych przychodni i prawem na posiadanie marihuany. Pomimo dość przyjaznego stosunku dla pacjentów korzystających z medycznej marihuan, Michigan w porównaniu z innymi krajami zajął siódme miejsce w raporcie ASA, dostając ocenę D.

1. Kalifornia – 758.607
Ponieważ pacjenci nie są zobowiązania do rejestrowania się w stanie, eksperci szacują liczbę pacjentów w Kalifornii – ale MPP podkreśla, że jest to konserwatywna prognoza.

Jeśli Kalifornia zalegalizuje rekreacyjną marihuanę w listopadzie to cały obraz puli pacjentów może się zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.