Marihuana a Syndrom Tourette’a

tabletki-z-olejem-z-nasiom-konopi

AMA stwierdza w swoim raporcie online:

„Istnieją tylko ograniczone dane na temat wpływu marihuany na pacjentów z zespołem Tourette’a, którzy źle reagują na standardowe leczenie, dane te składają się z historii 4 przypadków, które zgłosiły korzystne efekty z palenia marihuany i 1 przypadek, który odnotował znaczące korzyści z doustnego przyjmowania 9-THC (10mg).

Instytut Medycyny stwierdził w swoim raporcie:

„Zaburzenia ruchu najczęściej omawiane jako kandydujące do terapii opartej na medycznej marihuanie to dystonie, choroba Huntingtona, choroba Parkinsona i zespół Tourette’a.”

Jako ogólną uwagę, ważne jest by pamiętać, że stres i niepokój powodują pogorszenie objawów zaburzeń ruchu. Zatem efekt uspokajający marihuany może być główną przyczyną, dlaczego niektórzy pacjenci twierdzą, że przynosi im ulgę.”

Kirsten R. Müller-Vahl, badacz z Wydziału Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Hanowerze stwierdza w swoim artykule, że:

„Obecnie, metody leczenia zespołu Tourette’a (TS) są niezadowalające. W związku z tym, jest rozszerzone zainteresowanie nowymi strategiami terapeutycznymi. Pojedyncze doniesienia sugerują, że konopie mogą nie tylko prawdopodobnie zneutralizować tiki, ale także problemy behawioralne u pacjentów z TS.

Pojedyncza dawka, w badaniu krzyżowym u 12 pacjentów, a także w 6-tygodniowym randomizowanym badaniu z udziałem 24 pacjentów, wykazało, że delta-9-tetrahydrokannabinol (THC), najbardziej psychoaktywny składnik marihuany, zmniejsza tiki u pacjentów z TS. Nie wystąpiły żadne poważne działania niepożądane i nie zaobserwowano żadnego działania na neuropsychologiczną wydajność. Jeśli u pacjenta ugruntowane leki nie poprawiają tików lub powodują znaczne negatywne skutki uboczne u dorosłych pacjentów, leczenie delta-9-THC powinno być poważnie brane pod uwagę.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Marihuana a Syndrom Tourette’a”


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.