Czy Marihuana Może Zastąpić Alkohol?

Dlaczego Ludzie Zastępują Alkohol Marihuaną?

W 2009 roku Harm Reduction Journal doniósł o anonimowej ankiecie przeprowadzonej przez Berkeley Patient’s Group (BPG), przychodnię medycznej marihuany w Berkeley w Kalifornii. Spośród 350 ankietowanych pacjentów 40% stwierdziło, że zastąpiło spożywanie alkoholu marihuaną; 65,8% zastąpiło przepisane leki konopiami indyjskimi; a 57,4% stwierdziło, że bierze marihuanę zamiast leków, ponieważ lepiej leczy objawy. Wreszcie 26% pacjentów stwierdziło, że używa konopi indyjskich jako substytutu nielegalnych narkotyków.

Chociaż jest to tylko małe badanie wśród pacjentów, którzy zdobyli swój wgląd poprzez samoleczenie, ich liczba jest jednak znacząca. Na szczęście badania dostarczają coraz więcej dowodów potwierdzających te ustalenia.

Na przykład badanie z 2013 r. przeprowadzono we współpracy z kilkoma instytucjami badawczymi, takimi jak uniwersytety w Kentucky i Maryland. Ostrożnie sugeruje, że kannabidiol (CBD) ma korzystny wpływ na leczenie alkoholizmu. Efekt można podsumować w następujący sposób: ludzki mózg składa się z około 100 miliardów neuronów lub komórek nerwowych, które komunikują się ze sobą. Ta komunikacja ułatwia różne zadania, takie jak zapamiętywanie, kontrola mięśni lub przekazywanie informacji z receptorów światła w oczach.

Nadmierne spożycie alkoholu prowadzi do neurodegeneracji, co oznacza postępującą utratę struktury lub funkcji neuronów, a nawet ich śmierć. Powoduje to zaburzenia zachowania i myślenia, które prawdopodobnie przyczyniają się do przewlekłości alkoholizmu i prawdopodobieństwa nawrotu.

Badanie wykazało, że CBD może przywrócić strukturę neuronów. Dzięki temu mechanizmowi można również zmniejszyć behawioralne wzorce uzależnienia.

Podsumowanie

Podsumowując, można stwierdzić, że marihuana pomaga niektórym osobom ograniczyć spożycie alkoholu. Według Meenakshi Sabina Subbaraman ostateczne stwierdzenia można sformułować dopiero po dalszych badaniach w tej dziedzinie. Ona mówi:

„Chociaż potrzebne są dalsze badania i ulepszone projekty badań, aby lepiej określić zakres i wpływ substytucji konopi indyjskich na osoby dotknięte AUD (zaburzenia związane z używaniem alkoholu), marihuana wydaje się być potencjalnym substytutem alkoholu”. Subbaraman przyznaje, że „marihuana jest zarówno bezpieczniejsza, jak i potencjalnie mniej uzależniająca niż benzodiazepiny i inne środki farmaceutyczne, które zostały ocenione jako substytuty alkoholu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.