5 najlepszych odmian marihuany do zarządzania bólem

Powszechnie wiadomo, że numerem jeden w dolegliwościach, w których pomaga marihuana jest zarządzenie bólem. Istnieje bardzo dużo badań, w których szczegółowo można odnaleźć korzyści wiążące się ze stosowaniem marihuany podczas bólu.

Czy jest to migrena, fibromialgia, skurcze, skurcze mięśni, ból spowodowany urazem, zabiegiem chirurgicznym czy ból neuropatyczny, marihuana jest doskonałym lekarstwem w zarządzaniu bólem w perspektywie długoterminowej.
Leczenie bólu terapią konopną może być bez wątpienia udana, w zależności od osoby, rodzaju i intensywności bólu oraz fizjologii. Stosowanie marihuany działa odmiennie w zależności od jednostki. Zaleca się spróbowania różnych szczepów i poeksperymentowanie, aby zobaczyć, co najlepiej pasuje do danego pacjenta oraz jakie dawki są odpowiednie dla konkretnego przypadku.

5 najlepszych odmian marihuany do zarządzania stanami bólowymi:

1. ACDC
Szczep w którym dominuje sativa, jest bogaty w CBD. Odmiana ta najbardziej znana jest ze swoich właściwości przeciwbólowych. Zawiera stosunek THC do CBD w wysokości 1:20, co oznacza, że nie wywołuje efektów psychoaktywnych. ACDC nie spowoduje zmiany nastroju, oraz nie wpłynie w żaden inny sposób na układ nerwowy jak w przypadku innych odmian.

2. Blackberry Kush
Odmiana wyjątkowo mocna o wysokiej zawartości THC. Mieszanka szczepów Afghani i Blackberry, co czyni ją hybrydą sativa. Ma intrygujące, ciemnofioletowe pąki z pomarańczowymi włoskami. Oprócz uwolnienia od bólu, przynosi także bardzo spokojny i pozbawiony stresu efekt.

3. Girl Scout Cookies (GSC)
Słodki, ziemisty smak to hybryda, która pierwotnie powstała w Kalifornii. SGR przeniesie cię na najwyższy poziom euforii pozostawiając uczucie odprężenia całego ciała. Zawartość THC wynosi 10 – 28%. Odmiana ta uprawiana jest do 10 tygodni w uprawie indoor. Oprócz korzyści przeciwbólowych, sprawdzi się także w przypadku objaw lęku, stresu i depresji.

4. Pineapple Express
Odmiana hybrydowa pochodząca z połączenia Trainwreck i Hawaiian. Jej zapach przypomina ciepłe, świeżo krojone jabłka, mango, ananasy. Smak można nazwać śmiało tropikalnym. Pineapple Express jest jedną z najsłodszych odmian pod względem smakowym. Szczep ten atakuje stres, łagodzi ból i daje zastrzyk energii.

5. Granddaddy Purple (GDP)
Odmiana ta została stworzona przez osobę o imieniu Ken Estes w Kalifornii, w 2003 roku. Skrzyżował on Purple Urkle i Big Bud. Granddaddy Purple posiada kwiaty w zachwycających odcieniach głębokiego fioletu z krystalicznym blaskiem, „śniegiem” na nich. Odmiana ta jest bardzo mocna, efekty psychotropowe pojawią się już po 3 buchach. Do jego negatywnych efektów można zaliczyć to, że powoduje suchość w ustach (tzw. cottonmouth) co sprawia, że automatycznie włącza ci się wilczy apetyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.