Cannabis Ruderalis

marihuana-lecznicza-medyczna-cannabis

Czym jest cannabis ruderalis i czym różni się od innych szczepów z rodziny konopi (indica oraz sativa)?

Znacznie mniej widoczny, niż jego lepiej znani i bardziej powszechni bracia cannabis sativa i cannabis indica, cannabis ruderalis jest nadal jednym z podstawowych rodzajów konopi.

Pochodzący z centralnej Rosji, cannabis ruderalis jest w dużej mierze postrzegany za dziki rodzaj konopi, nie nadaje się do zastosowań medycznych ani rekreacyjnych.

Nazwa „ruderalis” pochodzi od „ruderal”, terminu, który określa dzikie gatunki roślin, które były pierwsze na skolonizowanych terenach, które zostały zakłócone przez siły przyrody lub działalność człowieka. Roślina „ruderal” powszechnie rośnie na poboczach dróg lub na gruntach rolnych, które zostały pozostawione odłogiem.

Podobnie jak cannabis sativa i indica, ruderalis może być wykorzystywana zarówno do produkcji konopi i marihuany. Jednak w przeciwieństwie do rodzajów sativa oraz indica, nie znajdziemy produktów wykonanych z cannabis ruderalis w lokalnych aptekach z medyczną lub rekreacyjną marihuaną. Głównie z powodu, że cannabis ruderalis nie jest znana z posiadania wysokiej jakości właściwości, takich jak cannabis sativa lub indica.

Fizycznie, cannabis ruderalis zakwita wcześniej niż indica i sativa. Nie jest tak duża, jak jej uprawiani kuzyni, ale także jest w stanie wytrzymać ostrzejsze klimaty.

W porównaniu do innych odmian konopi, liście roślin ruderalis są mniejsze i mniej liczne. Ruderalis produkuje bardzo mało THC, co obniża jego atrakcyjność do wykorzystania w celach rekreacyjnych i medycznych.

Cannabis ruderalis jest także zakwalifikowane jako roślina, której kwiaty rosną ze względu na wiek, a nie na cykl światła – co oznacza, że mogą być uprawiane w ramach innego schematu światła niż indica czy sativa. To prezentuje ciekawe opcje dla plantatorów konopi, którzy eksperymentują z różnymi rodzajami roślin marihuany oraz konopi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.