Różnica pomiędzy medyczną marihuaną a opium

Zarówna medyczna marihuana jak i opium mają różne skutki i właściwości fizyczne.

Medyczna marihuana wykonywana jest z kwiatu znanego jako cannabis sativa (konopi siewna). Najważniejszym składnikiem znajdującym się w medycznej marihuanie jest tetrahydrokannabinol (THC).

marihuana-taki-skret-z-niej

Głównym efektem leczniczym medycznej marihuany jest powodowanie uczucia rozluźnienia, a tym samym bycie użytecznym w zapobieganiu i leczeniu przewlekłych chorób i schorzeń. Sprawozdania datują się aż na 2700 p.n.e. opisując Chińczyków, którzy używali marihuany począwszy od reumatyzmu po zaparcia. Podobnie Hindusi, Afrykanie, starożytni Grecy oraz średniowieczni Europejczycy również wykorzystywali marihuanę w leczeniu gorączki, biegunki, czy malarii. Efekty uboczne powodują poczucie pobudzenia, depresji, czy nawet halucynacje – w niektórych przypadkach, gdzie marihuana nie jest podawana prawidłowo lub pod nadzorem.

Opium wykonane jest z nasion maku, znane jako „mleczko makowe” (Papaver somniferum). Było wykorzystywane już w Egipcie, w 2000 p.n.e. jako środek uspokajający dla dzieci oraz jako lekarstwo na ząbkowanie. Jego popularność wspięła się na wyżyny pod koniec drugiego stulecia. Najważniejsze składniki znajdujące się w opium to alkaloidy roślinne, głównie morfiny. Właściwości opium wykorzystywane są jako środek przeciwbólowy, uspokajający i antydepresant oddechowy. Jest używany od dawna jako ulga na ból, kaszel i bezsenność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.