Czy pracownikom sklepów z marihuaną brakuje przeszkolenia?

Czy pracownikom sklepów z marihuaną brakuje przeszkolenia? Pokazuje to jedno z badań.

Pracownicy byli badani zarówno w sklepach medycznych jak i rekreacyjnych w Kalifornii, Kolorado, Arizonie, Oregonie, czterech innych stanach a także w Dystrykcie Kolumbii.

Badanie autorstwa kilkunastu naukowców z Kalifornii sugeruje, że wielu pracowników medycznych sklepów z marihuaną otrzymuje niewielkie, jeśli w ogóle, szkolenie odnośnie swojej pracy – zgodnie z Live Science.

Niewielkie badanie, opublikowane w czasopiśmie Cannabis i Cannabinoid Research wykazało, że 30 na 55 ankietowanych pracowników otrzymało co najmniej formalne przeszkolenie na obecne stanowisko.

Dwadzieścia procent ankietowanych zgłosiło odbycie medycznego szkolenia dotyczącego wpływu marihuany na zdrowie, a 13 procent stwierdziło, że zostali przeszkoleni w zakresie nauki o cannabis. Pracownicy byli badani zarówno w sklepach medycznych jak i rekreacyjnych w Kalifornii, Kolorado, Arizonie, Oregonie, czterech innych stanach a także w Dystrykcie Kolumbii.

Główny autor badań Nancy Haug, profesor do spraw uzależnień medycznych na Palo Alto University, powiedział Live Science, że niektórzy pracownicy wydawali recepty lub zalecenia, które nie były ani dokładne, ani odpowiednie dla stanu zdrowia danych pacjentów.

Badanie wykazało również, że prawie dwóch na trzech pracowników nie otrzymało żadnego szkolenia w zakresie obsługi klienta, biznesu, medycyny lub nauki, ale 94 procent udziela porad klientom, w tym zalecając określone odmiany cannabis na poszczególne dolegliwości i objawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.