Medyczna Marihuana Łagodzi Depresję

Według nowego badania opublikowanego w Yale Journal of Biology and Medicine, inhalacja marihuany wiąże się z krótkotrwałym zmniejszeniem depresji.
Badanie zostało opublikowane przez Narodowy Instytut Zdrowia i nosi tytuł „Skuteczność kwiatu cannabis w natychmiastowym łagodzeniu objawów depresji”.

W ramach badania naukowcy obserwowali wpływ inhalacji marihuany na uczucia depresyjne u 1819 osób przez okres jednego miesiąca. Uczestnicy badania samodzielnie przyjmowali marihuanę i zgłaszali zmiany objawów w czasie rzeczywistym w aplikacji mobilnej.

Według naukowców „prawie wszyscy pacjenci w naszej próbie [96%] doświadczyli złagodzenia objawów wynikających ze stosowania konopi indyjskich w leczeniu depresji, przy średnim zmniejszeniu intensywności objawów o –3,76 punktów w wizualnej skali analogowej od zera do dziesięciu”.

Użyto odmian marihuany, w których dominowało THC. Naukowcy zgłosili „minimalne dowody poważnych skutków ubocznych w krótkim okresie”, chociaż przyznali, że wcześniejsze badania wykazały „mieszane ustalenia dotyczące związku między używaniem konopi indyjskich a objawami depresji, z niejasnymi wnioskami co do kierunku związku przyczynowego”.

Doszli do wniosku: „Nasze wyniki wskazują, że szczególnie THC jest dodatnio skorelowane z natychmiastowym zmniejszeniem intensywności uczuć depresyjnych.
Potrzebne są jednak dalsze badania nad cannabis i depresja, bezpośrednio porównujące krótko- i długoterminową skuteczność leczenia oraz nasilenie skutków ubocznych stosowania marihuany oraz łączenia jej z konwencjonalnym leczeniem przeciwdepresyjnym, w połączeniu z konwencjonalnymi metodami leczenia oraz uwzględnieniem różnych zachowań powiązanych z depresją, takich jak jako spożycie alkoholu”.

Pełne streszczenie badania można znaleźć poniżej:

Cel: Badania naukowe dotyczące tego, w jaki sposób spożycie całych, naturalnych kwiatów konopi indyjskich wpływa na zły nastrój, a ogólniej: motywacje behawioralne. Jak do tej pory niewiele badań sprawdziło, jak powszechny i ​​dostępny w handlu kwiat konopi stosowany in vivo może wpływać na doświadczenie „depresji” w czasie rzeczywistym.

Metoda: Obserwacja 1819 osób, które przeszły przez 5876 sesji samodzielnego przyjmowania konopi indyjskich przy użyciu ReleafApp ™ w okresie od 06/07 do 07/08 w celu pomiaru w czasie rzeczywistym skutków spożycia kwiatu konopi w leczeniu objawów depresji.

Wyniki: Średnio 95,8% użytkowników doświadczyło złagodzenia objawów po spożyciu marihuany przy średnim zmniejszeniu nasilenia objawów o –3,76 punktów w wizualnej skali analogowej od 0 do 10 (SD = 2,64, d = 1,71, p <0,001). Złagodzenie objawów nie zależało od zastosowanych fenotypów rośliny (cannabis sativa, cannabis indica, hybryda) ani metody spożywania. Wśród poziomów kannabinoidów, poziomy tetrahydrokannabinolu (THC) były najsilniejszymi niezależnymi predyktorami złagodzenia objawów, podczas gdy poziomy kannabidiolu (CBD) były generalnie niezwiązane ze zmianami poziomu intensywności objawów w czasie rzeczywistym. Używanie marihuany wiązało się z pewnymi negatywnymi skutkami ubocznymi, które odpowiadają zwiększonej depresji (np. poczucie braku motywacji) u nawet 20% użytkowników, a także pozytywnymi skutkami ubocznymi, które odpowiadają zmniejszonej depresji (np. poczucie szczęścia, optymizmu, spokoju lub odprężenia) u aż 64% użytkowników.

Wnioski: Odkrycia sugerują, że przynajmniej w perspektywie krótkoterminowej, zdecydowana większość pacjentów stosujących konopie indyjskie doświadcza efektów przeciwdepresyjnych, chociaż skala tego działania i zasięg skutków ubocznych różni się w zależności od właściwości chemotypowych rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.