Błędy w Uprawie Marihuany, Których Należy Unikać

Biorąc pod uwagę obecną kwarantannę i przymus siedzenia w domu, wygląda na to, że obecnie istnieje więcej osób, które chcę nauczyć się uprawiać marihuanę w zaciszu własnego domu niż kiedykolwiek wcześniej. Ze względu na to, że coraz więcej krajów łagodzi swoje przepisy dotyczące spożycia oraz uprawy cannabis, jest to jak najbardziej dobry moment na podjęcie nowego hobby.

Mimo, że marihuana jest szczególnie odporną rośliną, istnieje kilka potencjalnych błędów, których musisz unikać, jeśli chcesz osiągnąć sukces w jej uprawie. W tym artykule wymienimy główne błędy związane z uprawą marihuany, które ludzie często popełniają i co możesz zrobić, aby je uniknąć.

Wykorzystywanie zbyt wielu składników odżywczych

Przekarmienie rośliny cannabis może doprowadzić do jej spalenia – będzie zmuszona wchłaniać zbyt wiele składników odżywczych, z którymi nie będzie w stanie sobie poradzić. Może to potencjalnie doprowadzić do śmierci rośliny i będziesz musiał zacząć wszystko od nowa, marnując zarówno swój cenny czas jak i pieniądze.

Aby tego uniknąć, musisz zdawać sobie sprawę z dwóch rodzajów form składników odżywczych – organiczne oraz nieorganiczne. Organiczne formy składników odżywczych to typy, z którymi roślina konopi indyjskich zwykle spotyka się w naturze, takie jak minerały znajdujące się w ziemi oraz kompost. Te składniki odżywcze są uwalniane powoli i bardzo rzadko powodują jakiekolwiek szkody w uprawie.

Natomiast to właśnie nieorganiczne składniki odżywcze są zwykle winowajcami, jeśli chodzi o przekarmienie roślin. Są to produkty butelkowane, które możesz kupić w lokalnym sklepie ogrodniczym. Ich etykiety twierdzą, że są one w stanie przyspieszyć wzrost twoich roślin, zapewniając zdrowsze oraz większe plony.

Mimo, że często faktycznie mogą pomóc nam w uprawie, istnieje cienka granica między optymalnymi i zbyt wysokimi dawkami. Należy pamiętać, że jest to nienaturalne źródło składników odżywczych, więc rośliny konopi nie będą przystosowane do radzenia sobie z dużą ilością składników odżywczych napływających w zbyt krótkim czasie.

Aby tego uniknąć, trzymaj się organicznych składników odżywczych i zachowaj cierpliwość.

Nadmierne podlewanie roślin

Nadmierne podlewanie roślin jest jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi przy uprawie wszelkiego rodzaju roślin. Podobnie jak w przypadku przekarmienia, podanie roślinom zbyt dużej ilości wody z pewnością je uszkodzi lub nawet zabije.

Aby tego uniknąć, włóż palec do gleby i upewnij się, że kilka centymetrów gleby od góry nie jest już wilgotne. Wtedy możesz podlać swoje rośliny.

WSKAZÓWKA: Lepiej poczekać, aż rośliny nieco zwiędną, niż podlać je przedwcześnie.

Rośliny nie otrzymują wystarczającej ilości światła

Rośliny cannabis potrzebują światła, aby rosnąć – żadna tajemnica. Jeśli światła są ustawione nieprawidłowo lub po prostu nie ma wystarczających źródeł światła, Twoja roślina szybko ci to pokaże. Brak światła powoduje, że rośliny stają się słabe i niezdrowe. Brak światła może doprowadzić do śmierci rośliny.

Aby tego uniknąć, upewnij się, że światła znajdują się wystarczająco blisko rośliny, aby uniemożliwić im rozciąganie się wyżej i dotarcie do światła. Jeśli tego nie zrobisz, spowoduje to, że rośliny będą długie, chude oraz słabe (co z kolei doprowadzi do mniejszych plonów).

Z drugiej strony, jeśli światła będą znajdować się zbyt blisko roślin, mogą je spalić lub uszkodzić, co z kolei uniemożliwi ich prawidłowy wzrost.

Dostosuj światło w miarę wzrostu roślin, cały czas utrzymując je w optymalnej odległości.

Brak zarządzania temperaturą

Marihuana musi znajdować się w określonym zakresie temperatur, aby mogła dobrze się rozwijać i rosnąć. Każda odmiana posiada optymalną temperaturę wzrostu i musisz być tego świadomy.

Zbyt niska temperatura spowolni tempo wzrostu twoich roślin i w najgorszym przypadku może je także zabić. Natomiast jeśli będzie zbyt wysoka, rośliny doświadczą stresu cieplnego – zaczną się zwijać i zmieniać kolor.

Zwykle powinieneś utrzymywać rośliny w temperaturze 70-85°F, ale tak naprawdę wszystko zależy od odmiany, którą uprawiasz.

Zbyt wczesne zbiory

Prawdziwą umiejętnością uprawy konopi jest wiedza, kiedy jest właściwy czas na zbiory. Jeśli przeprowadzisz je zbyt wcześnie, sprawisz, że ilość THC obecnego w marihuanie będzie mniejsza, co drastycznie zmniejszy psychoaktywne efekty podczas jej palenia.

Jeśli zbierzesz swoje plony zbyt późno, może dojść do samozapylenia roślin, a nawet gnicia.

Kup sobie szkło powiększające i przygotuj się do dokładnego sprawdzania swoich roślin. Przyjrzyj się uważnie małym włoskom znajdującym się na pąkach. Włoski te są w większości białe, jednak po pewnym czasie zaczynają brązowieć. Kiedy zauważysz, że około 60% + tych słupków zmieniło kolor, czas zebrać plony. Kolejnym dobrym znakiem jest żółknięcie liści rośliny. Oznacza to, że dobrze wchłonęły składniki odżywcze i przygotowują się do zbiorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.