Połączenie Marihuany i Seksu

W zależności od tego, kogo zapytasz, połączenie marihuany i seksu może skutkować oszałamiającymi orgazmami lub wiotkimi nieszczęściami i słabymi doświadczeniami. Mając mieszane wyniki w laboratorium i społeczności cannabis, trzeba się zastanowić, czy połączenie dwóch z tych ulubionych doświadczeń jest właściwym sposobem, czy nie. Czy powinieneś palić marihuanę przed seksem? A może powinieneś postawić na produkty spożywcze?

Czy marihuana zwiększa podniecenie seksualne?

Marihuana ma różny wpływ na zdrowie seksualne, według wielu źródeł. Organizacja non-profit The Society of Cannabis Clinician wymienia szereg korzyści i zagrożeń, które wiążą się z konsumpcją. Niektóre z zalet oraz wad tego działania obejmują:

Plusy i minusy spożywania cannabis przed seksem:

• Zwiększona więź emocjonalna i uwolnienie zahamowań
• Zwiększone podejmowanie ryzyka
• Lepsze wrażenia dotykowe
• Poprawiona funkcja seksualna
• Zwiększenie/ zmniejszenie libido w zależności od dawki
• Suchość błon śluzowych jamy ustnej i pochwy
• Bardziej intensywny orgazm.

Na takie efekty zwracają uwagę organizacje non-profit i inne grupy, w tym badacze laboratoryjni i zwykli konsumenci. Podczas gdy każda osoba doświadcza różnych wyników, badania laboratoryjne prowadzone przez lata zapewniają teraz lepszy wgląd w tak rozległy i kluczowy problem.

„Używanie marihuany jest niezależnie związane ze zwiększoną częstotliwością seksualną i nie wydaje się upośledzać funkcji seksualnych. Pozytywny związek między używaniem marihuany a częstotliwością seksualną jest widoczny u mężczyzn i kobiet we wszystkich grupach demograficznych” – mówi jedno z badań.

Oprócz podstaw naukowych, społeczność konopi indyjskich od dziesięcioleci zbiera anegdotyczne informacje zwrotne na temat interakcji między konopiami a seksem.

„Konopie to boski afrodyzjak i narzędzie pobudzające. Wzmacnia nasze zmysły, zwiększa przepływ krwi i relaksuje nasze ciało i umysł ”- powiedziała Laura Eisman, współzałożycielka Her Highness, marki marihuany skoncentrowanej na kobietach, oferującej produkty ukierunkowane na seksualne dobre samopoczucie kobiet.

„Kiedy jestem na haju, bardziej zauważam swoje myśli i uczucia, tak samo jak moje ciało. Wszystkie zmysły są wyostrzone ”- stwierdziła współzałożycielka Eismana, Allison Krongard. Wydawała się osobiście przekonana, bez konieczności oglądania badań laboratoryjnych.

Ci, którzy uważają, że marihuana poprawia ich życie seksualne, często nie muszą przeglądać danych laboratoryjnych, aby udowodnić swoje osobiste wnioski. To powiedziawszy, badania przeprowadzone przez lata ujawniły możliwy wpływ marihuany na kobiety i mężczyzn.

Lekarz medycyny intensywnej, Sarah Mann, napisała na stronie internetowej Society of Cannabis Clinician: „Pomimo wieloletnich przekonań, że marihuana upośledza funkcje seksualne, ostatnie dowody obalają te mity”. W związku z tym przekonania, które zaledwie dziesięć lat temu wiązały używanie marihuany ze spadkiem funkcji seksualnych u mężczyzn, są kwestionowane.

Dodatkowe badania z ostatnich lat rzuciły więcej światła na tę sprawę. Analiza używania konopi indyjskich i funkcji seksualnych kobiet z 2019 r. wykazała, że marihuana poprawiła satysfakcję seksualną u większości badanych.

„Lepsze zrozumienie roli układu endokannabinoidowego u kobiet jest ważne, ponieważ brakuje literatury i może pomóc to w opracowaniu metod leczenia dysfunkcji seksualnych kobiet” – podsumował zespół naukowców.

Badanie przeprowadzone w 2020 roku na mniejszej grupie kobiet nie wykazało żadnych zmian, wskazując na potrzebę dodatkowych badań dotyczących dawkowania. Jednak inny wysiłek badawczy, który odbył się latem, wykazał, że kobiety używające konopi indyjskich doświadczają zwiększonej częstotliwości seksualnej.

Podsumowanie

Jeśli chcesz używać marihuany w swoim życiu seksualnym, postępuj zgodnie z powiedzeniem „zaczynaj od niskich dawek i rób to powoli. To często prowadzi do przyjemniejszych i bardziej korzystnych doświadczeń podczas palenia lub seksu. Bądź bezpieczny i baw się dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.