Czy Można Mrozić Produkty z Marihuaną?

Czy można mrozić produkty spożywcze z marihuaną?

Tak więc masz pod ręką więcej produktów spożywczych, niż jesteś w tej chwili skonsumować. Może upiekłeś dużą tacę ciastek na przyjęcie, które z jakiegoś powodu musiałeś odwołać. Może Twoja ulubiona marka żelków właśnie wróciła do sprzedaży po po miesiącach oczekiwania i chciałeś uzupełnić zapasy. Może musiałeś zużyć dodatkowe masło konopne, zanim wyjechałeś na chwilę.

Niezależnie od powodu, masz pod ręką wiele produktów spożywczych. Nie jest to najgorszy problem, ale chcesz mieć pewność, że się nie zepsują. Zepsucie się tych produktów to zarówno strata czasu, pieniędzy jak i wysiłku. Możesz albo spożyć je wszystkie naraz przed upływem terminu ważności (proszę, nie rób tego) lub możesz znaleźć sposób na ich dłuższe przechowywanie.

Okres trwałości produktów spożywczych z marihuaną

Dobra wiadomość jest taka, że ​​po wyekstrahowaniu THC do masła cannabis, oleju lub destylatu aktywowana cząsteczka z czasem straci tylko niewielką ilość swojej mocy. Oznacza to, że Twoje ciasteczka, jeśli są odpowiednio przechowywane, uderzają tak samo mocno po miesiącu lub dwóch, jak po wyjęciu ich z piekarnika.

Zła wiadomość jest taka, że ​​masło konopne, olej i wypieki mogą się dość szybko zepsuć, gdy będą miały dostęp do powietrza. Większość produktów spożywczych nie zawiera dużej ilości konserwantów, co pod pewnymi względami czyni je o wiele zdrowszymi niż desery kupowane w innych sklepach.

Jednak cały cukier i tłuszcze, które sprawiają, że ten smakołyk jest tak smaczny, oznacza również, że pleśń, grzyby, bakterie i inne rzeczy, których chcesz uniknąć, będą rosły dość szybko na twoim jedzeniu i zaczną się kolonizować. Większość produktów spożywczych na bazie cukru, takich jak twarde cukierki i żelki, może pozostać w pojemnikach przez długi czas bez dodatkowych czynności przechowywania (poza przechowywaniem ich w chłodnym, suchym miejscu). Zamiast tego skupmy się na wypiekach.

Jak długo przechowywać produkty spożywcze

Chociaż nie zaleca się przechowywania wypieków przez długi czas na półce, jeśli będą przez jakiś czas przechowywane w zamrażarce i nadal pozostaną, no cóż, jadalne.

Ciemność jest Twoim sprzymierzeńcem

Podczas gdy światło jest niezbędną częścią wzrostu każdej rośliny, ten związek powinien się zakończyć w momencie, gdy pąki są oddzielane od gałęzi. Światło może degradować marihuanę. To samo dotyczy konopi, oleju i destylatu. Przechowując artykuły spożywcze w zamrażarce, pamiętaj, aby umieścić je w nieprzezroczystym pojemniku, który chroni je przed światłem. Zapobiegnie to rozpadaniu się cząsteczek THC.

Dobrze je zabezpiecz

Jeśli możesz, unikaj wkładania jedzenia do torebek na kanapki lub owijania ich w folię. Folia nie tylko wpływa na smak, ale po zamrożeniu może przykleić się do produktów.

Zamiast tego rozważ użycie papieru woskowanego do produktów spożywczych. Jest to znacznie ładniejsze oraz pomaga zachować smak Twoich wypieków, jednocześnie upewniając się, że się nie sklejają.

Zadbaj o szczelność

Szklane słoiki i silikonowe pojemniki to najlepszy sposób na długotrwałe zamrażanie produktów spożywczych. Obie mają tę zaletę, że przepuszczają mniej powietrza i mniej wilgoci niż inne metody przechowywania. Wpuszczenie powietrza i wilgoci wpłynie na moc twoich potraw, a także sprawi, że szybciej się zepsują. Ponadto, chociaż często nie myślimy o tym jako o jednym, powietrze może być w rzeczywistości dość destrukcyjną substancją, która przyczynia się do rozkładu wszystkich rodzajów substancji (takich jak żelazo), w tym THC. Pamiętaj jednak, że jeśli przechowujesz masło lub olej cannabis, pamiętaj, aby zostawić dużo miejsca na górze słoików lub pojemników.

Płyny rozszerzą się, gdy zamarzają, a ostatnią rzeczą, z którą chcesz mieć do czynienia, jest pęknięty szklany słoik w zamrażarce. Należy również upewnić się, że produkt osiągnął temperaturę pokojową przed włożeniem go do zamrażarki (z tego samego powodu). Jeśli używasz szklanych słoików do przechowywania żywności, zawiń słoiki w nieprzezroczystą torebkę, aby zatrzymać wpadanie światła. Jeśli używasz toreb plastikowych, spróbuj wycisnąć z nich jak najwięcej powietrza przed zamrożeniem. Jeśli masz zgrzewarkę próżniową, jeszcze lepiej.

Zapamiętaj datę

Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi THC, czy nie, nie warto ryzykować stwierdzenia, że ​​to, co zjadłeś, straciło ważność. Na szczęście istnieją dwie dość wyraźne oznaki, że twoje produkty spożywcze nie są zdatne do jedzenia.

Oznaki zepsutych produktów spożywczych:

Jeśli w pojemniku znajdują się krople kondensacji, oznacza to, że mogą zachodzić reakcje bakteryjne.
Jeśli produkt wydaje się kruchy lub suchy, prawdopodobnie nie powinieneś go spożywać.

Nawet jeśli są szczelnie zapakowane oraz przechowywane w ciemności – staraj się skonsumować swoje produkty spożywcze z marihuaną w ciągu sześciu miesięcy od umieszczenia ich w zamrażarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.