Wapowanie, palenie, jedzenie marihuany

Bezpieczeństwo oraz długoterminowe skutki na nasze zdrowie e-papierosów lub innych produktów do waporyzacji nadal nie są znane. We wrześniu 2019 roku, federalne i stanowe organy ds. zdrowia rozpoczęły dochodzenie ze względu na wybuch ciężkiej choroby płuc związanej z e-papierosami oraz innymi produktami przeznaczonymi do waporyzacji.

W ciągu ostatniej dekady przepisy dotyczące marihuany w Stanach Zjednoczonych ulegały ciągłym zmianom.

To, co niegdyś było oczerniane oraz uznawane jako potencjalnie niebezpieczny „narkotyk przejściowy”, obecnie uznawane jest przez wiele stanów (a dokładniej 33, Waszyngton, DC) jako posiadające właściwości medyczne, które mogą pomóc w radzeniu sobie z różnymi stanami zdrowia, od stanów lękowych i raka po ból przewlekły i tak dalej.

Marihuana jest obecnie również rekreacyjnie legalna w 11 z tych 33 stanów. (Uwaga: marihuana jest nadal klasyfikowana przez rząd federalny USA jako substancja nielegalna).

W stanach, w których marihuana jest legalna, jest sprzedawana głównie na trzy różne sposoby:
• do palenia
• do wapowania
• do jedzenia.
Jeśli mieszkasz w stanie, w którym marihuana jest legalna, być może zastanawiasz się, w jaki sposób ją najlepiej spożywać, szczególnie w świetle ostatnich dochodzeń federalnych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.
Oto co wiemy na ten temat.
Przez dziesięciolecia eksperci zdrowia ostrzegali społeczeństwo przed niebezpieczeństwem wdychania dymu tytoniowego z papierosów, cygar i fajek.

W przypadku marihuany niektóre badania sugerują, że niektóre zawarte w niej związki, znane jako kannabinoidy, mogą mieć kilka zalet.

Jeden z bardziej znanych kannabinoidów nazywa się CBD. I z tego powodu niektórzy uważają, że palenie marihuany jest mniej niebezpieczne niż palenie tytoniu.

Kannabinoidy, takie jak CBD, różnią się od THC, substancji chemicznej zawartej w marihuanie, która wywołuje u człowieka „haj”.

Ale co z paleniem?

Jak podaje American Lung Association, wdychanie jakiegokolwiek rodzaju dymu – niezależnie od tego, czy zawiera on marihuanę, tytoń lub inną substancję – jest szkodliwy dla zdrowia płuc.

Większość użytkowników marihuany utrzymuje dym w płucach dłużej niż palacze tytoniu, co zwiększa ryzyko narażenia na smołę – która jest szkodliwa dla płuc.

Niektóre negatywne skutki zdrowotne związane z przewlekłym paleniem marihuany obejmują:

• kieszenie powietrzne między płucami a płucami i ścianą klatki piersiowej
• przewlekłe zapalenie oskrzeli
• kaszel
• nadmierna produkcja śluzu
• możliwe zwiększone ryzyko zakażenia chorobami takimi jak HIV
• możliwe zwiększone ryzyko infekcji dolnych dróg oddechowych
• osłabiony układ odpornościowy
• świszczący oddech.

A jak sprawa ma się odnośnie wapowania?

Wapowanie marihuany polega na wdychaniu podgrzanego oleju przez urządzenie odparowujące, często określane jako e-papieros. Niektórzy uważają, że wapowanie jest bezpieczniejsze niż palenie, ponieważ nie jest tu wymagane wdychanie żadnego dymu.

Ale w rzeczywistości, jeśli chodzi o waporyzowanie marihuany, o wiele mniej wiadomo na temat negatywnych skutków zdrowotnych tego procesu.

Najnowsze badania sugerują, że wapowanie cannabis może być bardzo szkodliwe dla zdrowia płuc. Obecnie uważa się, że największym zmartwieniem mogą być poważne negatywne skutki wdychania octanu witaminy E. Ten dodatek chemiczny został wykryty w wielu produktach przeznaczonych do wapowania zawierających THC.

Co należy wiedzieć o chorobach związanych z wapowaniem?

Według raportów złożonych do dnia 20 listopada 2019 roku, w 49 stanach USA zgłoszono prawie 2300 przypadków uszkodzenia płuc spowodowanego wdychaniem octanu witaminy E, które według doniesień doprowadziły do 47 zgonów.

Niektóre osoby dotknięte chorobami związanymi z wapowaniem to dzieci.

Obecnie zaleca się, aby ludzie unikali stosowania e-papierosów oraz produktów przeznaczonych do wapowania, szczególnie tych zawierających THC, ponieważ mogą one prawdopodobnie zawierać szkodliwy octan witaminy E.

Wczesne badania pokazują, że wapowanie – nawet pojedyncze – może zaszkodzić płucom. Ze względu na to, że wapowanie jest metodą stosunkowo nową i nie zostało dobrze przebadane, mogą wystąpić szkodliwe skutki wapowania, które nie są nam jeszcze znane.

Jaka jest różnica między paleniem a wapowaniem?

Do palenia wykorzystuje się suszone części roślin lub koncentraty.

Istnieje kilka sposobów palenia marihuany:

1. Jednym ze sposobów jest zwinięcie wysuszonych części kwiatu w tzw. jointa.
2. Niektóre osoby mieszają marihuanę z tytoniem – tzw. spliff.
3. Niektórzy ludzie używają bong lub fajek przeznaczonych do palenia.
4. Do palenia można wykorzystywać także koncentraty, takie jak hasz i kief.
5. Wapowanie skupia się na wykorzystywaniu skoncentrowanych ekstraktów cannabis.

Spożywanie skoncentrowanej marihuany w postaci oleju podczas wapowania sprawia, że produkt jest znacznie mocniejszy niż ten wykorzystywany podczas standardowego palenia.
Wapowanie może być bardziej intensywne.

Naukowcy ustalili, że skutki wapowania marihuany są znacznie mocniejsze niż skutki palenia marihuany.

Obie metody działają szybko.

Zarówno palenie, jak i wapowania posiada niemal natychmiastowy wpływ na organizm. Efekty osiągają szczyt w ciągu 10-15 minut.

Większość ekspertów zaleca, aby rozpoczynać wapowanie lub palenie bardzo powoli, od niewielkiej ilości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.