Uprawa hydroponiczna jest lepsza niż uprawa glebowa

Jeśli chodzi o uprawę hydroponiczną, hodowcy podchodzą do niej naprawdę ostrożnie; szczególnie osoby, którym zależy tylko na małych uprawach. I chociaż rozpoczęcie takiej uprawy może być droższe niż uprawa glebowa, to hydroponika jest lepszym sposobem uprawy marihuany.
Pierwsze kroki

Przy uprawie hydroponicznej niezbędna jest cierpliwość. Pomimo wszystkich swoich zalet jest często bardziej pracochłonny i potrzebne jest nieco więcej umiejętności.

W przypadku uprawy glebowej, twoje główne obawy koncentrują się wokół światła i składników odżywczych; w przypadku hydroponiki nadal musisz być roztropny w tych obszarach, i oprócz tego jednocześnie zarządzać złożonym i wrażliwym systemem, który krąży w wodzie i składnikach odżywczych między twoimi roślinami.

Bardzo ważne jest dobre zarządzanie systemem hydroponicznym, ponieważ to od tego zależy zdrowie twoich roślin. Uprawa hydroponiczna jest znacznie mniej wybaczająca drobne błędy niż uprawa w glebie.

Ze względu na to, że składniki odżywcze są dostarczane bezpośrednio do systemów korzeniowych roślin, musisz upewnić się, że dostarczasz optymalną mieszankę witamin – nadmierne nawożenie roślin może mieć naprawdę katastrofalne efekty. Złożoność i wrażliwość systemów hydroponicznych oznacza również, że stanowią one inwestycję czasu i pieniędzy.

Możesz zaprojektować i skonfigurować relatywnie tani zestaw, ale wymaga to silnego zrozumienia podstawowych zasad uprawy hydroponicznej. Alternatywnie możesz zrezygnować z projektowania własnej konfiguracji i kupić gotową. Koszt systemu zdolnego do uprawy 5 – 6 roślin zaczynać będzie się od 300 złotych (i koszt ten wzrasta w zależności od wybranych funkcji oraz materiałów).

Kontrola środowiska

Hodowla hydroponiczna pozwala ci sprawować całkowitą kontrolę nad jakością i ilością składników odżywczych otrzymywanych przez rośliny, podczas gdy w przypadku uprawy glebowej – większość składników odżywczych pozostaje w glebie. Potrzeby żywieniowe roślin marihuany różnią się w trakcie procesu uprawy, a dzięki hydroponice możesz wybierać mieszankę składników odżywczych i dostosowywać ją specjalnie do ich postępu.

Warto pamiętać, że hydroponika może wymagać większego stopnia ostrożności niż uprawa glebowa. Mikroorganizmy znajdujące się w glebie mogą pomóc w przywróceniu równowagi w przypadku problemów takich jak nierównowaga pH lub nadmierne nawożenie, ale ze względu na to, że podłoża hydroponiczne nie mają takiej możliwości, musisz zachować ostrożność i rozwagę w zakresie pielęgnacji roślin.

Ścisłe monitorowanie pH wody i ogólnej jakości, wybieranie i mierzenie składników odżywczych z najwyższą starannością oraz utrzymywanie stałej temperatury są kluczem do produktywnego wzrostu hydroponicznego.

Jednak ten stopień wrażliwości pozwala również na dokonywanie drobnych korekt w celu maksymalizacji plonów, co jest trudniejsze w przypadku konwencjonalnej uprawy glebowej. Hydroponika daje ci także możliwość bezpośredniego monitorowania systemu korzeniowego, co niemożliwe jest w przypadku uprawy glebowej.

Oszczędzaj czas i przestrzeń

Zwiększony poziom kontroli oferowany przez hydroponikę pozwala wydajniej uprawiać rośliny. Tworząc idealne warunki do wzrostu roślin, możesz zmaksymalizować wydajność każdej rośliny.

Uprawa hydroponiczna indoor pozwala twoim roślinom dojrzewać szybciej i bardziej równomiernie. Systemy hydroponiczne są w stanie przynosić wiele zbiorów każdego roku – choć oczywiście genetyka danej odmiany również odgrywa tu rolę.

Ze względu ma to, że dostarczasz składniki odżywcze bezpośrednio do każdej rośliny, system korzeniowy każdej rośliny wymaga znacznie mniej miejsca niż w przypadku uprawy glebowej. Mniej miejsca potrzebnego na korzenie oznacza, że możesz efektywniej wykorzystać przestrzeń do uprawy, bez względu na to, czy jest to garderoba, czy garaż. Jedynym czynnikiem, który ograniczy liczbę roślin i gęstość baldachimu, jest siła i dostępność światła.

Będziesz także zużywać mniej składników odżywczych, ponieważ są one wchłaniane bezpośrednio do roślin, i nic nie jest tracone w glebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.