Przyczyny Suchych Liści Roślin Marihuany cz.1

Mimo, że istnieje kilka sytuacji, w których suche liście u roślin marihuany to nic wielkiego, często mogą on być jednak oznaką poważniejszego problemu. W dzisiejszym artykule postaramy wam się przybliżyć liczne potencjalne przyczyny suchych liści oraz działania, jakie możesz podjąć aby całkowicie zaradzić lub zapobiec sytuacji.

Kiedy liście roślin cannabis stają się suche oraz kruche – jest ku temu powód. W wielu przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu. Kiedy zauważysz suche liście, powinieneś działać szybko, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom swoich roślin.

CZĘSTE PRZYCZYNY SUCHYCH LIŚCI ROŚLIN MARIHUANY

1. Stare listowie

Jednym z przykładów, w których nie musisz zbytnio martwić się suchymi liści marihuany jest fakt, kiedy twoje rośliny są po prostu stare. W późniejszych etapach kwitnienia, blisko czasu zbiorów, nie jest niczym niezwykłym, że niektóre liście będą żółknąć, więdnąć oraz wysychać.

Suche oraz pokruszone liście na dole rośliny, której wzrost na górze wygląda dość dobrze są dość powszechne. Im starsza roślina, tym bardziej suche stają się liście. Ponownie – nie musisz się w tej sytuacji martwić.

Czasami żółte lub bardzo suche liście pojawiają się również w bardzo młodych roślinach, które właśnie wyrosły. W takim przypadku jest to również normalne i nie ma powodu do obaw.

CO Z TYM ZROBIĆ?

Jeśli twoje rośliny znajdują się w późnych stadiach kwitnienia i zauważysz żółte oraz suche liście, ostrożne defoliacje mogą pomóc roślinom skoncentrować energię na dojrzewaniu tych pąków.

2. NADMIERNE PODLEWANIE

Nadmierne podlewanie jest jedną z najczęstszych przyczyn problemów z cannabis. Może być przyczyną większości niedoborów składników odżywczych oraz może powodować problemy z pleśnią i grzybami. Podlewanie może również prowadzić do żółtych, suchych oraz łamiących się liści.

Chociaż oczywiście rośliny potrzebują wody, aby zdrowo rosnąć, zbyt wiele wody nie jest w ich przypadku dobrym pomysłem. Rośliny marihuany są w stanie pobierać tylko pewną ilość wody, aż wszystkie ich komórki osiągną pełnię swojej pojemności. Gdy podłoże nasycone jest wodą, komórki zaczynają pękać. Kiedy komórki pękają, liście stają się suche, kruche oraz nabierają żółto – brązowego koloru.

CO Z TYM ZROBIĆ?

Jeśli podejrzewasz, że powodem twoich problemów jest nadmierne podlewanie roślin, musisz zacząć je podlewać rzadziej. Najlepiej jest zawsze pozostawić podłoże do wyschnięcia między podlewaniami. Dobrym sposobem sprawdzenia poziomu nasycenia wody w pojemniku jest podniesienie donicy i sprawdzenie jej masy. Jeśli czujesz, że wierzchnia warstwa gleby jest całkowicie sucha, wiedz, że nadszedł czas, aby ponownie podlać rośliny.

3. INWAZJA INSEKTÓW

Inwazje owadów mogą powodować znaczy stres oraz szkody w roślinach i są kolejną przyczyną wysuszonych liści. Niektóre powszechne szkodniki, takie jak przędziorki, mogą wyrządzić szkody, zanim je zdążysz zauważyć, ponieważ są one tak małe, że są niewidoczne gołym okiem. Dopiero po sprawdzeniu roślin pod lupą lub mikroskopem, można zobaczyć te maleńkie pajączkowate stworzenia, które mogły wyrządzić dziury w liściach.

Kolejnym powszechnym szkodnikiem, który jest złą wiadomością, szczególnie w przypadku sadzonek oraz młodych roślin są komary grzybowe. Te małe owady mają ciemny, czarny kolor i przypominają małe muszki lub pchły. Jeśli się pojawią, może je normalnie zauważyć na wierzchniej warstwie gleby, gdzie składają jaja. Jeśli chodzi o komary grzybowe, są one często oznaką nadmiernego podlewania, ponieważ uwielbiają wilgotne środowisko.

CO Z TYM ZROBIĆ?

W przypadku powszechnych inwazji insektów, w tym roztoczy oraz innych mszyc, polecamy wypróbowanie naturalnych metod ich zwalczania. Łatwymi i skutecznymi środkami owadobójczymi są mydło oraz olejek neem i można je bezpiecznie stosować w przypadku roślin marihuany. Są one wystarczająco łagodne, aby nie uszkodzić roślin i nie zawierają szkodliwych, syntetycznych substancji chemicznych.

Jeśli masz problem z komarami grzybowymi, polecamy zastosowanie żółtych lepów. Oprócz tego – zacznij podlewać rośliny rzadziej.

4. PLEŚŃ I GRZYBY

Kolejnym powodem, dla którego liście marihuany mogą wysychać jest powstawanie pleśni oraz grzybów. Poza nadmiernym podlewaniem roślin, pleśń często występuje w warunkach dużej wilgotności oraz braku wystarczającego przepływu powietrza.

CO Z TYM ZROBIĆ?

Uważnie obserwuj względną wilgotność pokoju uprawy. Czasami prosty wentylator zapewniający łagodny strumień powietrza może być wszystkim czego potrzeba, aby zapobiec pleśni i grzybom.

Na tym skończymy pierwszą część tego artykułu i Zapraszamy do części drugiej: Przyczyny Suchych Liści Roślin Marihuany cz.2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.