Przyczyny Suchych Liści Roślin Marihuany cz.2

Jeśli nie czytałeś części pierwszej tego artykułu, to proponujemy zacząć właśnie od niej: Przyczyny Suchych Liści Roślin Marihuany cz.1

5. SPALENIE ROŚLIN ŚWIATŁEM

Gdy światło w pokoju uprawy znajduje się zbyt blisko roślin, może ono powodować lekkie poparzenia oraz odbarwione, suche oraz kruszące się liście. Spalenie roślin światłem jest stosunkowo łatwe do zdiagnozowania, ponieważ oddziałuje tylko na najwyższe liście – te, które znajdują się najbliżej źródła światła.

Chociaż rzadziej, lekkie spalenie liści może również wystąpić w przypadku uprawy outdoor. Cannabis uwielbia duże ilości światła, ale zbyt dużo bezpośredniego słońca w połączeniu ze stresem cieplnym prowadzić może do wysuszonych, umierających liści.

CO Z TYM ZROBIĆ?

Jeśli uprawiasz marihuanę indoor, i podejrzewasz, że to zbyt duże ilości światła są przyczyną twoich problemów, przesuń światło dalej od roślin. Outdoor, aby uchronić uprawę przed ekstremalnymi warunkami, upewnij się, że rośliny otrzymują więcej cienia lub rozproszonego światła słonecznego.

6. STRES CIEPLNY

Większość świateł uprawy nie tylko emituje światło w całym procesie, ale także dość dużą ilość ciepła. Jak stwierdzić czy ciepło świateł powoduje problemy? Bardzo łatwo, ponieważ wpływa ono głównie na liście znajdujące się blisko światła. Ponownie, może się to zdarzyć również outdoor przy ekstremalnym lub po prostu stałym upale.

CO Z TYM ZROBIĆ?

Oprócz przemieszczania źródła światła dalej od czaszy roślin, sprawdź także ogólną temperaturę w pokoju uprawy. Każda temperatura powyżej 30°C jest co najmniej nie optymalna. W tym przypadku również sprawdzi się wentylator, który może zdziałać cuda, utrzymując powietrze w ruchu i eliminując gorące miejsca w całej przestrzeni.
Outdoor stosuj takie same środki ostrożności jak w przypadku spalenia roślin światłem.

7. SPALENIE ODŻYWCZE

Kiedy końcówki roślin marihuany stają się żółte, brązowe, czy suche, jest to klasyczny znak, że mogą one dostawać zbyt duże ilości składników odżywczych. Spalenie odżywcze można zaobserwować dobrze na nowych roślinach w pobliżu szczytu roślin.

CO Z TYM ZROBIĆ?

Zmniejsz ilość składników odżywczych, które dajesz swoim roślinom. Bardzo wrażliwe na składniki odżywcze są młode rośliny oraz sadzonki. Zawsze dobrze sprawdzaj etykiety produktów, których używasz. W wielu przypadkach producenci nawozów zawyżają dawki – dlaczego? Aby sprzedać większe ilości produktów.

Jeśli uważasz, że rośliny doświadczyły spalenia odżywczego, ważne, abyś wypłukał podłoże uprawy czystą wodą o zrównoważonym pH, zanim zaczniesz jakiekolwiek działania. Następnie zacznij od podawania roślinom połowy zalecanej dawki i sprawdzaj jak na te dawki reagują. Pamiętaj, że więcej nie zawsze znaczy lepiej.

8. NIEDOBORY ORAZ PROBLEMY Z PH

Niedobór składników odżywczych oznacza, że twoje rośliny nie otrzymują wystarczającej ilości składników odżywczych, co z kolei prowadzi do narastających problemów, takich jak suche oraz umierające liście. Ważne jest, aby wiedzieć, że przyczyną większości niedoborów nie jest brak składników odżywczych.

Bardzo często prawdziwym powodem niedoboru jest nieprawidłowy poziom pH roztworu nawadniającego lub odżywczego. Rośliny cannabis posiadają małe okienko pH, w którym rośliny są w stanie przyjmować składniki odżywcze. Wszystko poza tym oknem powoduje „blokadę składników odżywczych”, czyli stan, w którym dostępne składniki odżywcze nie mogą zostać wchłonięte przez korzenie. W takim przypadku podawanie większej ilości składników odżywczych bez korekty problemu pH tylko pogorszy sytuację.

CO Z TYM ZROBIĆ?

Upewnij się, że woda lub odżywka, którą podajesz roślinom ma odpowiednie pH. Jeśli uprawiasz rośliny w glebie, poziom pH powinien wynosić 6,0–7,0 pH. Jeśli uprawiasz z pomocą podłoża kokosowego lub hydroponiki, idealny poziom pH powinien być nieco bardziej kwaśny i wynosić około 5,5–6,5 pH.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.