Czy Marihuana Jest Bezpieczniejsza Niż Alkohol?

Marihuana kontra alkohol – co jest dla ciebie bezpieczniejsze?

Chociaż porównywanie alkoholu i marihuany jest niesprawiedliwe, ludziom nigdy nie znudzi się robienie w kółko dokładnie tego samego. Marihuana kontra alkohol – co jest lepsze? To pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza gdy w grę chodzi wybór odpowiedniej substancji na imprezę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym samym, ten artykuł pomoże zakończyć tę debatę… miejmy nadzieję.

Nawet biorąc pod uwagę liczbę zgonów spowodowanych spożyciem alkoholu, wokół konopi indyjskich toczą się debaty. Porównanie tych dwóch substancji jest dość trudne, biorąc pod uwagę dziesięciolecia badań poświęconych alkoholowi, podczas braku odpowiednich badań na temat marihuany. Jednak pomimo mitów i plotek istnieje wyraźna różnica między nimi. Pamiętaj, że istnieje wiele czynników, które można wykorzystać do porównania obu z nich i ich wpływu na organizm ludzki. Należy wziąć pod uwagę poziom uzależnienia, nie wspominając o skutkach długoterminowych. Ale w każdym razie, niezależnie od niesprawiedliwości tego wszystkiego, porównajmy marihuanę z alkoholem, przyglądając się faktom!

1. Śmierć z powodu przedawkowania.

Według różnych badań liczba zgonów spowodowanych spożyciem alkoholu rośnie szybciej niż kiedykolwiek. Niepokojące jest to, że alkohol jest akceptowany przez wszystkich bez żadnych pytań. Tak jak papierosy, alkohol sprzedaje się bez żadnych konsekwencji.

Co zatem mogło być przyczyną takiego wzrostu liczby zgonów? To, że nikt nie kwestionuje zagrożeń związanych z szalejącą sprzedażą? Uważamy, że jest to połączenie tych dwóch. Ponadto wiele raportów stwierdza, że umiarkowane spożycie nie jest tak naprawdę niebezpieczne. Jasne, alkohol cię nie zabije, jeśli od czasu do czasu wypijesz drinka lub dwa, ale problem polega na tym, że możesz dać się wciągnąć w to szybciej, niż możesz sobie wyobrazić.

Według raportu NIH1 co roku odnotowuje się ponad 88 000 ofiar śmiertelnych. Co więcej, liczby te nie uwzględniają nawet liczby zgonów spowodowanych nierozważną jazdą lub wypadkami. Wręcz przeciwnie, liczby te obejmują wyłącznie osoby umierające z powodu chorób związanych z alkoholem.

Porównując to z konopiami indyjskimi, liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem jest zerowa. Aż trudno w to uwierzyć, prawda?

Wcześniej w 2019 r. zarejestrowano przypadek, który był podejrzany o pierwszą śmierć spowodowaną wysokim poziomem THC; jednakże dochodzenie wykazało, że zmarły nie wykazywał ekstremalnego poziomu THC we krwi.

Oczywiście zdarza się, że ludzie trafiają do szpitala z powodu problemów z wapowaniem, ale winowajcą jest nic innego jak octan witaminy E, używany przez pozbawionych skrupułów sprzedawców na czarnym rynku do zagęszczania olejku. Jeśli zachowasz czujność i kupisz produkty z konopi indyjskich z zaufanych źródeł, nigdy nie będziesz musiał się martwić o przedawkowanie, ponieważ szacuje się, że będziesz musiał wypalić co najmniej 2000 jointów, aby doświadczyć przedawkowania THC!

2. Choroby nowotworowe.

Wiadomo, że alkohol jest odpowiedzialny za niektóre rodzaje nowotworów. Według CDC3 picie alkoholu może zwiększać ryzyko nowotworów, w tym raka gardła, jamy ustnej, przełyku, odbytnicy, okrężnicy, wątroby i piersi. W rzeczywistości raport sporządzony przez czołowych specjalistów w dziedzinie onkologii stwierdza, że codzienne picie nawet jednej szklanki piwa lub wina może zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka przed i po menopauzie u kobiet. Mówimy tutaj o raku piersi.

Oczywiście oznacza to również, że im więcej spożywasz alkoholu, tym większe jest ryzyko, że zachorujesz na raka. Ponadto, ponieważ wszystko to wiąże się z rakiem piersi, nie oznacza to, że mężczyzn to nie dotyczy. Picie wpływa w równym stopniu na mężczyzn, więc zastanów się dwa razy, zanim codziennie wypijesz drinka.

Z drugiej strony konopie indyjskie są również kojarzone z rakiem, ale w odwrotny sposób. Od raka skóry po raka płuc – pojawiały się twierdzenia, że konopie indyjskie pomagają w leczeniu raka. Istnieje wiele badań dotyczących tego, w jaki sposób CBD może leczyć również skutki uboczne chemioterapii.Powiedziawszy to, palenie jointów może zwiększać ryzyko raka, ponieważ spalasz materiał roślinny. Przypomina to palenie papierosów, ponieważ wdycha się gorący dym. Dlatego jeśli chcesz cieszyć się marihuaną bez obawy o raka, przerzuć się na waporyzację.

3. Przemoc i przestępczość.

Ile razy słyszeliśmy o przemocy domowej po alkoholu? Zdecydowanie zbyt wiele razy! Wiemy, że alkohol powoduje, że ludzie stają się bardziej agresywni. Czy agresywny partner pozostałby tak samo agresywny bez wpływu alkoholu? Cóż, nie wiemy, ponieważ brakuje dokładnych liczb; jednakże alkohol zdecydowanie przyczynia się do szaleńczych wahań nastroju.

Według raportu alkohol jest przyczyną co najmniej 40% brutalnych przestępstw! Niezależnie od tego, czy w to wierzysz, czy nie, alkohol powoduje wybuchy gniewu, a osobą, która ponosi tego ciężar, jest zwykle partner. Porównując statystyki z konopiami indyjskimi, nie ma doniesień o tym, aby konopie indyjskie przyczyniały się do przemocy. W rzeczywistości uspokajają Cię do tego stopnia, że prawdopodobnie wolisz się położyć, zamiast cokolwiek robić.

4. Utrata pamięci.

Najbardziej zauważalnym skutkiem ubocznym marihuany jest to, że masz tendencję do zapominania o wielu rzeczach. Przeprowadzono wiele badań na ten temat, a wyniki pokazują, że konopie indyjskie odgrywają kluczową rolę w pomaganiu w zapomnieniu złych wspomnień.
Ale niezależnie od tego, czy są to złe, czy dobre wspomnienia, nie można zmienić faktu, że sprawiają one, że zapominasz o różnych rzeczach. Często skutki uboczne utrzymują się przez kilka godzin w przypadku okazjonalnych użytkowników, podczas gdy w przypadku długoterminowych użytkowników mogą utrzymywać się przez kilka tygodni. Kiedy THC zostanie wypłukane z organizmu, negatywne skutki zostaną zredukowane, a pamięć będzie w doskonałej kondycji. Zatem tak, marihuana może sprawić, że będziesz miał problemy z pamięcią, jeśli jej nadużywasz.

Porównując to z alkoholem, istnieje kilka raportów o podobnym działaniu alkoholu. Alkohol idzie jednak o krok dalej. Oprócz tego, że doświadczasz utraty pamięci, nadużywanie alkoholu może spowodować szybką utratę przytomności, w wyniku której prawdopodobnie nie będziesz pamiętać niczego, co się wydarzyło. Zwykle wydaje się to zabawne, zwłaszcza w filmach, ale w rzeczywistości szybko może stać się naprawdę przerażające.

5. Kac.

Kac wywołany alkoholem może być nieprzyjemny i staje się jeszcze bardziej nieprzyjemny, jeśli mieszasz ze sobą różne alkohole. Na przykład, jeśli pijesz piwo i zdecydujesz się napić wódki, następnego ranka sobie tego nie wybaczysz. Kacowi spowodowanemu alkoholem zwykle towarzyszą nudności, wymioty i oszałamiające bóle głowy. Poza tym kac trwa dość długo. Istnieje kilka filmów poświęconych temu, jak wygląda kac wywołany alkoholem, więc możesz je obejrzeć, jeśli masz szczęście i nigdy sam go nie doświadczyłeś.

Jeśli chodzi o marihuanę, nie powoduje kaca. Tak naprawdę, nawet jeśli zemdlałeś z powodu wypalenia zbyt wielu jointów, zażycia zbyt dużej ilości koncentratów lub czegokolwiek, kac wywołany marihuaną jest dość rzadki. W rzeczywistości marihuana sprawia, że rano czujesz się znacznie lepiej, ponieważ ma zdolność rozluźniania mięśni i zapewnienia dobrego snu w nocy.

Zwykle budzisz się świeższy i gotowy, aby stawić czoła światu po tym, jak poprzedniego wieczoru zażyłeś marihuanę. Pamiętaj jednak, że w Twoim przypadku może tak nie być, ponieważ konopie indyjskie wpływają na każdego inaczej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.