Czy Marihuana Może Pomóc w Bólu Pleców?

Według Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Bostońskiego na ból przewlekły cierpi około 1,5 miliarda ludzi na całym świecie. Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że spośród tych miliardów ludzi niespecyficzny ból pleców dotyczy od 60 do 70 procent populacji. Amerykańskie Stowarzyszenie Chiropraktyki twierdzi, że 80 procent osób doświadczy bólu pleców w pewnym momencie swojego życia. Często pacjenci zaczynają od leczenia, takiego jak wizyta u kręgarza, fizjoterapia i masaż. Jeśli jednak te metody leczenia nie łagodzą bólu, możliwości są ograniczone. Zamiast leków przeciwbólowych na receptę wiele osób zadaje sobie pytanie, czy konopie indyjskie mogą pomóc złagodzić ból pleców.

1. Czy marihuana pomaga na ból pleców?

Czy marihuana pomoże Ci znaleźć ulgę w bólu pleców? Miliony ludzi powiedzą Ci, że odpowiedź brzmi: tak. Tysiące lekarzy poprze tych pacjentów, którzy mówią na podstawie własnego doświadczenia. Nauka również wielokrotnie potwierdza te twierdzenia.

W rzeczywistości jednym z najczęstszych zastosowań marihuany medycznej jest leczenie przewlekłego bólu. Możliwości leczenia przewlekłego bólu, niezależnie od tego, czy jest to ból pleców, czy inny ból, są ograniczone. Przez lata jedyną opcją były leki przeciwbólowe na receptę. Stwierdzono, że opioidowe leki przeciwbólowe, chociaż mogą złagodzić ból w krótkim okresie, powodują więcej problemów w dłuższej perspektywie.

Opioidy nie tylko niebezpiecznie uzależniają, ale wiążą się z długą listą negatywnych skutków ubocznych. Badania przeprowadzone w ostatnich latach sugerują nawet, że stosowanie opioidowych leków przeciwbólowych z czasem powoduje nasilenie przewlekłego bólu. Wydaje się to sprzeczne z intuicją, prawda? Ponieważ marihuana medyczna jest bezpieczniejszą i skuteczną alternatywą, nic dziwnego, że tak wiele osób zwróciło się ku tej niesamowitej roślinie z powodu potencjalnie śmiertelnych recept.

2. Jak medyczna marihuana łagodzi ból pleców?

Głównym powodem, dla którego ktoś sięga po marihuanę medyczną, jest chęć poprawy jakości życia. W przypadku bólu pleców sytuacja nie jest inna. Ale w jaki sposób marihuana medyczna może ci pomóc?

• Łagodzi ból

Głównym powodem, dla którego ludzie sięgają po medyczną marihuanę w przypadku bólu pleców, jest łagodzenie bólu. W różnych badaniach stwierdzono, że marihuana medyczna łagodzi ból. Według WebMD jedno izraelskie badanie wykazało, że ponad połowa z 1200 pacjentów chorych na raka zgłosiła ulgę w bólu w ciągu sześciu miesięcy. Niemieckie badanie wykazało, że leki na bazie marihuany zwiększyły liczbę osób, które zgłosiły ulgę w bólu o 50%.

• Środek zwiotczający mięśnie

W wielu krajach skurcze mięśni są zatwierdzonym warunkiem kwalifikującym marihuanę medyczną i całkowicie odrębnym od bólu przewlekłego, chociaż często są one ze sobą ściśle powiązane. Badanie przeprowadzone na pacjentach ze stwardnieniem rozsianym, którzy często cierpią na skurcze mięśni, wykazało, że marihuana medyczna skutecznie rozluźniała mięśnie i zmniejszała skurcze.

• Łagodzi stany zapalne

Stany zapalne są częstą przyczyną bólu. U pacjentów cierpiących na ból pleców zapalenie to często powoduje chorobę zwyrodnieniową krążka międzykręgowego, która z biegiem czasu ulega pogorszeniu. Chociaż marihuana medyczna może nie zapobiec zwyrodnieniu, z pewnością możesz zmniejszyć stan zapalny, a tym samym zmniejszyć intensywność bólu, który odczuwasz regularnie. Zarówno tetrahydrokannabinol (THC), jak i kannabidiol (CBD) mają działanie przeciwzapalne. Zwiotczające mięśnie i przeciwzapalne działanie konopi indyjskich sprawia, że są one bardzo przydatne w leczeniu nadwyrężeń i skręceń związanych z ciężką pracą i ćwiczeniami.

• Nudności, lęk i depresja

Kolejną wadą opioidów i innych narkotyków, poza tym, że uzależniają i są niebezpieczne, jest fakt, że ich skutki uboczne mogą być równie problematyczne. Nudności i wymioty to jedne z najczęstszych skutków ubocznych leków przeciwbólowych na receptę, a marihuana medyczna może przynieść ulgę, jeśli nie możesz całkowicie zrezygnować z leków przeciwbólowych. Idzie także o krok dalej, pomagając zmniejszyć stany lękowe i depresję, które często rozwijają się u pacjentów, którzy już cierpią na chroniczny ból.

• Ból neuropatyczny

Ból neuropatyczny, inaczej ból nerwowy, często wiąże się z problemami związanymi z kręgosłupem i układem nerwowym. Niestety, dostępnych jest niewiele skutecznych leków, które nie powodują uzależnienia fizycznego, a w wielu przypadkach opioidy nie są zalecane w przypadku bólu nerwów. Z drugiej strony kannabinoidy pochodzenia naturalnego mogą okazać się bardzo przydatne w przypadku bólu nerwów.

3. Sposoby wykorzystania marihuany medycznej w leczeniu bólu.

Istnieje wiele sposobów wykorzystania marihuany medycznej w leczeniu bólu pleców. Większość ludzi od razu myśli o paleniu, lub bardziej nowocześnie, wapowaniu, jeśli chodzi o marihuanę. To oczywiście nie jest jedyny sposób, w jaki można wybrać leczenie tą rośliną, a nie sposób, w jaki większość pacjentów z medyczną marihuaną spożywa swój produkt. Chociaż palenie i wapowanie mogą zapewnić najszybszą ulgę, nie zawsze są to zdrowe i bezpieczne metody konsumpcji dla pacjenta, w zależności od innych schorzeń, na jakie może cierpieć.

• Nalewki i artykuły spożywcze

Jedną z powszechnych alternatyw dla palenia marihuany medycznej jest jej spożycie. Może to oznaczać brownie, ciasteczko lub żelek, ale może też oznaczać zmieszanie kilku kropli nalewki z konopi indyjskich z napojem lub przekąską. Zastosowanie tej metody spożycia może zająć do godziny lub dwóch, co należy wziąć pod uwagę, szukając środka przeciwbólowego.

• Olejki i produkty zastosowania miejscowego

Inną opcją dla pacjentów cierpiących na ból pleców są oleje z konopi indyjskich lub produkty zastosowania miejscowego, takie jak kremy, maści i żele. Ta metoda pozwala na wchłonięcie THC, CBD lub obu tych substancji przez skórę, zapewniając lokalną ulgę, która będzie działać znacznie szybciej niż produkty spożywcze, ale bez potencjalnie odurzających skutków palenia lub wapowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.