Marihuana Nie Ma Negatywnego Efektu Na Zdolności Poznawcze

Nowe badania potwierdzają, że marihuana nie ma negatywnego efektu na zdolności poznawcze.

Jeśli chodzi o pozornie odwieczną walkę o akceptację i legalizację używania marihuany, jedyną rzeczą, która nastawia ludzi przeciwko niej, są negatywne skutki uboczne związane z tą substancją, biorąc pod uwagę głównie tzw. zaburzenia funkcji poznawczych, o które zwykle oskarża się długotrwałe stosowanie tej substancji.

Ale co by było, gdybyśmy powiedzieli Ci, że nauka dokonała nowego odkrycia, które rozwiewa wszystkie stare błędne przekonania na temat marihuany? Cóż, naukowcy odkryli teraz, że konopie indyjskie nie mają znaczącego wpływu na sposób pracy mózgu.

Obalanie starych mitów

Jest to zdumiewający wynik niedawnej analizy przekrojowej przeprowadzonej w celu zbadania ponad 800 nastolatków w wieku od 14 do 19 lat, którzy po raz pierwszy zażyli marihuanę po 15 roku życia. Na podstawie ustaleń można było stwierdzić, że powszechne przekonanie, że używanie konopi indyjskich prowadzi do upośledzenia zdolności poznawczych, jest w rzeczywistości błędne, jeśli jest stosowana z umiarem. Jak wskazuje badanie, „nie ma dowodów na poparcie założenia, że konsumpcja konopi indyjskich prowadzi do spadku zdolności neurokognitywnych”.

O zdolnościach poznawczych

Mała dygresja, jeśli się zastanawiasz, zdolności poznawcze to koncepcja odnosząca się do umiejętności umysłowych zaangażowanych w proces uczenia się, manipulowania informacjami, rozumowania, abstrakcyjnego myślenia, rozwiązywania problemów, rozumienia złożonych idei i nie tylko. Oto kilka przykładów:

• Umiejętność długotrwałego utrzymania uwagi,
• Selektywna uwaga,
• Podzielność uwagi,
• Pamięć długoterminowa,
• Pamięć robocza,
• Logika i rozumowanie,
• Przetwarzanie słuchowe,
• Przetwarzanie wizualne,
• Szybkość przetwarzania.

Badanie wykazało, że umiarkowane lub niskie używanie konopi indyjskich, a także późne rozpoczynanie ich używania są w rzeczywistości powiązane ze „zwiększonymi umiejętnościami podejmowania decyzji, zarówno przekrojowo w trakcie obserwacji”.

Wniosek

Badania te mogą teraz okazać się dla większej liczby krajów punktem wyjścia do pełnej legalizacji używania marihuany, nie tylko do celów medycznych, ale także rekreacyjnych.
Co więcej, jeśli jest coś, czego te odkrycia nie mogą uczynić bardziej widocznym, to wezwanie do zajęcia się tym tematem – biorąc pod uwagę, że nie możemy nadal żyć w błędnych przekonaniach wynikających z przestarzałych badań prowadzonych w przeszłości. Konopie to roślina o wielu zaletach i zastosowaniach, a im więcej się o niej dowiemy, tym bardziej będziemy mogli się nią cieszyć i czerpać z niej zyski.

Zastrzeżenie

Ta treść służy wyłącznie celom edukacyjnym. Podane informacje pochodzą z badań zebranych ze źródeł zewnętrznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.