Anatomia Rośliny Marihuany

Kultowy liść marihuany, zielony z siedmioma punktami i krótką, wąską łodygą, stał się wieloma symbolami w ciągu ostatnich kilku dekad. Oznacza kontrkulturę, bunt, przyjazność dla środowiska i oczywiście oznacza marihuanę i społeczność konopi. Są duże szanse, że znasz symbol, o którym mówimy, ale czy wiesz, że liść nie jest najważniejszą częścią konopi? Z rośliną marihuany dzieje się o wiele więcej niż tylko ten powszechnie znany symbol.

Anatomia rośliny marihuany jest nie tylko znacznie bardziej złożona, niż sugeruje jej siedmiopunktowy symbol, ale istnieją także rośliny męskie i żeńskie. Różnica między nimi jest kluczowa dla prawidłowej uprawy. Konopie są rośliną dwupienną, co oznacza, że ​​tylko jedna płeć wytwarza kwiaty. Żeńskie rośliny konopi jako jedyne są w stanie wytworzyć pąki bogate w kannabinoidy i terpeny, które najlepiej nadają się do palenia. Kiedy palisz trawkę, palisz produkt płci żeńskiej. Rośliny męskie są początkowo potrzebne ze względu na pyłek, który jest niezbędny do zapłodnienia roślin żeńskich w celu wytworzenia nowych odmian. Jednakże roślina żeńska zapylona przez męską roślinę doniczkową zużywa więcej energii na wytworzenie nasion niż na wytworzenie pąków nadających się do palenia. Nowym standardem branżowym jest usuwanie roślin męskich z ogrodu, aby rośliny żeńskie nie zostały zapylone. Z kolei można uprawiać bogatszy plon pąków do palenia. Konopie Sinsemilla, czyli bez nasion, wykorzystywane są w procesie uprawy bezmęskiej, w ramach którego beznasienne konopie produkowane są z niezapłodnionych roślin żeńskich.

1. Części rośliny marihuany.

Ponieważ rośliny męskie nie kwitną, gdy mówimy o częściach rośliny marihuany, mówimy o roślinach żeńskich. Jeśli zastanawiasz się „jak wygląda roślina marihuany i jak działa”, mamy dla Ciebie odpowiedź. Omówmy główne aspekty składające się na plan dotyczący konopi indyjskich:

• Łodyga

Łodyga jest podstawą rośliny marihuany. Zapewnia wsparcie, rozprowadza składniki odżywcze i płyny i jest tym, z czego wyrasta wszystko inne. W przypadku marihuany o niższej jakości łodygi są mielone na produkt końcowy – co jest rzadkością w branży konopi indyjskich od lat 70. XX wieku, kiedy to zaczęto uprawiać marihuanę rzemieślniczą. Łodygi można jednak wykorzystać do wytworzenia produktów z konopi, takich jak sznurek lub przędza, a także można je zmielić w celu wykorzystania w haszyszu lub maśle konopnym.

• Nasiona

Nasiona są produktem roślin żeńskich – niosą informację genetyczną zarówno roślin męskich, jak i żeńskich i służą do wyhodowania nowych roślin i opracowania nowych odmian. Nasiona nie występują we wszystkich roślinach konopi indyjskich, ponieważ nowe metody uprawy, które obejmują sinsemillę i rośliny feminizowane, eliminują potrzebę stosowania nasion.

• Liście wachlarzowe

Są to większe wystające liście, które odgrywają największą rolę w fotosyntezie rośliny konopi. Mimo że są to liście, które znasz z wszechobecnego symbolu marihuany, są one usuwane z produktu końcowego i nie są palone. Oferują bardzo niewiele resztkowych właściwości psychoaktywnych, ale nadal można ich używać na różne sposoby, podobnie jak łodygę.

• Liście cukrowe

W przeciwieństwie do liści wachlarzowych, liście cukrowe to mała kolorowa odmiana występująca w całym kwiacie. Zwykle są przycinane przed zbiorami, ale często są pokryte włoskami i można je łatwo wykorzystać do produkcji artykułów spożywczych i koncentratów.

• Węzeł

Węzły to punkty przecięcia łodygi i liści. W tych punktach rośnie również kwiat, co czyni je bardzo ważną częścią rośliny. Węzły pozwalają rozpoznać, czy roślina jest płci męskiej czy żeńskiej przed kwitnieniem, ponieważ to właśnie tam mężczyźni zaczną wyhodować worki zamiast kwiatów ze słupkami.

• Cola

Jest to termin określający skupisko pąków marihuany, które rosną blisko siebie. W obrębie jednej rośliny marihuany można znaleźć wiele coli, ale pierwotna cola (pączek wierzchołkowy) zawsze znajduje się na szczycie rośliny. Cola jest również nazywana „miejscem dla pąków”.

• Kwiat

Kwiat jest główną częścią rośliny, którą się zajmujemy. W kwiecie znajdują się trichomy, kannabinoidy i terpeny oraz wszystkie reprodukcyjne aspekty rośliny żeńskiej. Pali się kwiat, zwany także „pączkiem”, a wszystkie indywidualne aspekty kwiatu łączą się, aby zapewnić efekty kojarzone z marihuaną.

• Słupek

Słupki, główny składnik reprodukcyjny żeńskiej rośliny konopi, znajdują się w kwiatach i składający się z jednego zalążka z dwoma wystającymi znamionami.

• Stygmat

Stygmaty, będące częścią układu rozrodczego rośliny żeńskiej, to małe, cienkie włoski znajdujące się na słupkach rośliny. Zbierają pyłek z męskiej rośliny marihuany i są kluczem do identyfikacji roślin konopi i roślin marihuany jako żeńskich. Podobnie jak słupki (często mylone ze słupkami), znamiona mają niewielki lub żaden wpływ na ogólną moc lub smak kwiatu rośliny, chociaż są nieuchronnie zużywane ze względu na swoje położenie.

• Przylistki

Przylistki, nawet mniejsze od liści cukrowych, to liście, które chronią elementy rozrodcze zapylanej rośliny żeńskiej. Wyrastają wokół słupka i są pokryte gruczołami żywicznymi, które zawierają duże stężenie kannabinoidów – przylistek jest palony i ma duży wpływ na ogólną moc rośliny.

• Trichomy

Zdrowa roślina marihuany pokryta jest włoskami, które pokrywają kwiat i chronią roślinę przed żywiołami i różnymi drobnymi drapieżnikami. Trichomy wydzielają żywicę i zawierają znaczną większość roślinnych kannabinoidów (tj. CBD i THC) oraz terpenów, co oznacza, że ​​to właśnie w nich kryje się większość właściwości psychoaktywnych rośliny. Są one palone i zapewniają roślinie mnóstwo smaku i mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.