Kilka Sposobów, Aby Poczuć Się Pobudzonym

Kilka sztuczek, które pomogą Ci poczuć się bardziej pobudzonym.

Nasz poziom energii dyktuje nasz nastrój i produktywność. Oto, w jaki sposób możesz oszukać swoje ciało, aby poczuło się bardziej energiczne i pod kontrolą.

To rodzaj żartu, jak duży procent ludzi zawsze twierdzi, że jest zmęczony, bez względu na to, czy śpi osiem godzin, czy sześć nocy. Ale jest różnica między uczuciem zmęczenia a uczuciem senności i ważne jest, aby je rozróżnić, jeśli chcesz zobaczyć pewne zmiany w swoim życiu.

Hugh Selsick, szef grupy Sleep w Royal College of Psychiatrists, rozmawiał z The Guardian o różnicy między tymi dwoma uczuciami. Zmęczenie to przede wszystkim „Brakuje mi energii i koncentracji, jestem rozdrażniony. Nie mam motywacji”. Senność jest biologiczna i bardziej klarowna: „Walczę, by nie zasnąć. Kiedy siedzę w autobusie, przysypiam”.

Zgodnie z tym opisem, możesz być zmęczony, nawet jeśli spałeś dwanaście godzin, ponieważ na twój poziom energii mają wpływ czynniki zewnętrzne; twoja praca, twoje relacje, twój poziom stresu oraz twój poziom produktywności.

Oto pięć rzeczy, które możesz zrobić, aby czuć się pobudzonym:

• Ustal swoją rutynę przed snem

Z jakiegoś powodu, kiedy dorośniesz, rutyny przed snem wypadają z łask. Nie powinny, ponieważ są bardzo pomocne, zwłaszcza gdy w twoim życiu dzieje się wiele rzeczy, a rutyna może pomóc ci pozostać na dobrej drodze.

Postaraj się, aby Twoja sypialnia była jak najbardziej przyjazna dla snu — schludna, przytulna, czysta pościel i kojące zapachy.

Nie ograniczaj swojej rutyny przed snem do godziny przed snem; spróbuj włączyć trening w ciągu dnia i wprowadzić granice telefonu komórkowego i telewizora, gdy jesteś w łóżku. Unikaj również jedzenia czegokolwiek ciężkiego przed snem lub podjadania po umyciu zębów. Te zasady mogą wydawać się głupie, ale pomagają Twojemu mózgowi zachować potrzebny porządek.

• Bądź w kontakcie z przyjaciółmi

Bez względu na to, czy jesteś introwertykiem, czy ekstrawertykiem, rozmowa z bliskimi przyjaciółmi zawsze doda Ci trochę energii. Jeśli czujesz się przygnębiony, wyciągnij rękę i pozwól, aby przyjaciele ci pomogli i wydobyli cię z kryzysu.

• Ćwiczenia fizyczne

Jeśli masz mało energii, czy to w pracy, wieczorem, czy zaraz po przebudzeniu, poruszanie się jest jednym z najlepszych sposobów na szybki zastrzyk energii i załatwienie spraw. Chociaż zaleca się ćwiczenie przez co najmniej pół godziny, 10-minutowy spacer również przyniesie efekty, zwłaszcza w czasie kryzysu.

• Udawaj tak długo, aż w końcu się uda

Psychology Today podkreśla, jak ważne może być udawanie szczęścia lub energii. „Udawanie” może wpływać na to, jak się czujemy, czy to poprzez uśmiechy, czy wybuchy energii. Jeśli nie czujesz się energiczny, możesz udawać tak długo, aż w to uwierzysz.

• Jedz białko do posiłków oraz przekąsek

Terapeuta żywieniowy Jackie Lynch rozmawiał z The Guardian i wyjaśnił, że białka pomagają ludziom utrzymać równowagę cukru we krwi.

„Pomoże ci to uniknąć przerażającego popołudniowego spadku energii. A żywność bogata w białko często zawiera również żelazo, co jest dodatkową premią dla każdego, kto cierpi na niedokrwistość.Mięso, ryby, jajka, orzechy, nasiona i rośliny strączkowe to dobre źródła biłaka” – wyjaśnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.