Wskazówki na zredukowanie haju

10 wskazówek na zredukowanie uczucia haju.

Czujesz, że twój haj jest zbyt mocny? Dzisiaj mamy dla ciebie 10 przydatnych wskazówek, które mogą ci pomóc.

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi na całym świecie ma łatwy dostęp do marihuany, czy to medycznej, rekreacyjnej, legalnej czy nielegalnej. Nic dziwnego, że niektórzy nie edukują się w tym temacie i często kończą zbyt mocno upaleni, czując się paranoicznie i próbując znaleźć sposób na zabójcze „cotton mouth”. Doświadczeni palacze określają to jako „syndrom żółtodzioba”.

Ale nie obawiaj się, zdecydowanie sytuacja nie jest tak zła, jak może się to wydawać. Na początek warto przypomnieć – nie umrzesz; nikt nigdy nie umarł z powodu przedawkowania marihuany. Po drugie, zredukowanie haju jest o wiele łatwiejsze niż komukolwiek może się to wydawać.

1. PAMIĘTAJ, ABY ODDYCHAĆ

Choć może się to wydawać dość oczywiste, może okazać się dość trudnym zadaniem; wiele osób doświadcza strachu podczas kaszlu oraz hiperwentylacji co jeszcze pogarsza sprawę. Powolne, głębokie oddechy (takie jak podczas medytacji) są doskonałym sposobem na zebranie myśli oraz relaks. Po prostu zamknij oczy na minutę lub dwie i nie myśl o niczym.

Jest to coś co warto robić nie tylko podczas zbyt intensywnego haju, ale także regularnie w ciągu dnia.

2. NIE PANIKUJ

Jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania podczas haju jest zachowanie spokoju. Bez względu na to, jak mocnego haju doświadczasz, musisz uświadomić sobie, że jego objawy wkrótce zaczną słabnąć i całkowicie cię opuszczą w ciągu godziny lub dwóch.

3. ZJEDZ PIEPRZ CYTRYNOWY

Pieprz cytrynowy? Poważnie? Tak, poważnie. Jakkolwiek dziwnie to brzmi, badania pokazują, że wiele terpenów występujących w codziennej żywności oddziałuje z terpenami znajdującymi się w cannabis, katalizując wiele różnych efektów. Jest to powszechnie określane jako „efekt otoczenia”. Wiadomo, że aktywne terpeny w pieprzu oraz w cytrynie (piperyna i limonen) przeciwdziałają psychoaktywnym efektom THC.

Większość ludzi ma w domu pieprz, a także cytrynę. Po prostu wyciśnij sok z cytryny, połącz go z wodą i dodaj łyżeczkę pieprzu, lub jedno rozdrobnione ziarenko.

4. NAWADNIA SIĘ

Wszyscy jesteśmy świadomi „cotton mouth” i wiemy, jak bardzo potrafi to być nieprzyjemne. Co gorsze, jeśli już się niepokoisz faktem zbyt mocnego haju, uczucie odwodnienia może prowadzić do zawrotów głowy, co jeszcze bardziej pogorszy te paranoiczne uczucia. Trzymanie butelki z wodą w pobliżu jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, jeśli planujesz palić marihuanę.

5. WYPIJ KAWĘ

Przyjemna, gorąca filiżanka kawy może nie do końca zniwelować twój haj, ale może pomóc ci się lepiej skoncentrować. Jak już wiemy, kofeina jest świetnym środkiem pobudzającym, zwłaszcza gdy czujesz się niewyraźnie, więc może przydać się w przypadku zbyt mocnego haju i rozproszenia myśli. Po prostu upewnij się, że twoja kawa nie będzie zbyt mocna – abyś nie przesadził w drugą stronę.

6. KANNABIDIOL

Kannabidiol, czyli CBD, jest naturalnym lekarstwem na prawie wszystko. Ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jest to również skuteczny sposób na złagodzenie skutków THC. Dobrym pomysłem jest posiadanie CBD w domowej apteczce na czarną godzinę. Nawet jeśli mieszkasz w kraju, gdzie marihuana nie jest legalna, stosunkowo łatwo (i legalnie) znajdziesz w nim wysokiej jakości produkty CBD.

7. WYJDŹ NA DWÓR POĆWICZYĆ

Ćwiczenia są ważne dla ogólnego dobrego samopoczucia, ale jest to także świetny sposób na zredukowanie uczucia haju. Kiedy ćwiczymy, nasz organizm uwalnia w mózgu endorfiny. Endorfiny to neuroprzekaźniki blokujące sygnały bólu i stresu. Nawet jeśli same ćwiczenia nie sprawią, że haj będzie mniej mocny, mogą pomóc zmniejszyć stres z nim związany.

Wykonywanie ćwiczeń może również pomóc w oderwaniu się od niepożądanych efektów ubocznych haju, zmuszając cię do skupienia się na tym, co robisz.

8. ODPOCZNIJ

Krótka drzemka to najlepszy sposób na naładowanie energii; odpoczynku zarówno ciała jak i umysłu. Jeśli jednak trwa ona zbyt długo, możesz poczuć się jeszcze bardziej zmęczony. Według Marka Rosekinda, który był współautorem badania NASA na ten temat, „Drzemka trwająca 26 minut poprawia wydajność o 34%, i czujność o 54%”.

9. ZJEDZ COŚ

Powód, dla którego żywność sprawia, że twój haj jest mniej intensywny nie został jeszcze ustalony, jednak niepotwierdzone dane sugerują, że jest ona niezwykle skuteczna. Niektórzy eksperci uważają, że ze względu na to, że lipidy (komórki tłuszczowe znajdujące się w żywności) wiążą się z kannabinoidami, powodują szybszą przemianę materii. Inni sugerują, że jedzenie zmniejsza psychoaktywne działanie THC, zwiększając przepływ krwi z mózgu do żołądka. Do tej pory nie ma dowodów na poparcie żadnej z tych teorii, jednak obie wydają się być wiarygodne.

10. ZIMNY PRYSZNIC

Budzisz się czasem rano czując się zupełnie nieswojo? Pewnie udajesz się wtedy do łazienki i obmywasz twarz zimną wodą. I co, czy to pomaga? Oczywiście, że tak. Szok powodowany zimną wodą ożywia zmysły i sprawia, że szybko powracasz do rzeczywistości. W tym samym duchu, wzięcie zimnego prysznica, a nawet zalanie twarzy zimną wodą, jest metodą, którą potwierdza wiele osób palących.

Przyjemnego palenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.