Marihuana i popularny cotton-mouth

Marihuana i cotton-mouth: Co to jest, i jak sobie z tym poradzić.

Jeśli kiedykolwiek paliłeś marihuanę, z pewnością wiesz, że ma ona niesamowite zdolności do wysuszania jamy ustnej. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się dlaczego tak się dzieje i co możemy z tym zrobić.

UKŁAD ENDOKANNABINOIDOWY

Wszystkie plusy i minusy marihuany powiązać można z układem endokannabinoidowym. Jest to układ odpowiedzialny za absorpcję THC, CBD. I ze względu na to, że jedną z głównych funkcji tego systemu jest regulowanie apetytu oraz produkcja śliny, jego receptory znajdują się również w ustach oraz w gruczołach ślinowych.

Od zrelaksowanego ciała do paranoicznych efektów – układ endokannabinoidowy odpowiada za wszystko.

Marihuana nie jest zaprojektowana do wysuszania twoich ust podczas jej palenia. Jednak istnieją gruczoły, które odpowiedzialne są w 70% za wytwarzanie śliny, a które bardzo łatwo wiążą się z substancjami aktywnymi cannabis i przez te wiązania, nie są one otrzymywać w pełni wiadomości wysyłanych przez nas mózg.

Dopiero niedawne badania na ten temat obaliły mit mówiący, że cotton mouth jest efektem gorącego dymu przechodzącego przez gardło.

Badania przeprowadzone na szczurach dowiodły, że cotton mouth nie jest powiązane z żadnym konkretnym rodzajem cannabis. Cotton mouth to problem, z którym borykają się nawet pacjenci medycznej marihuany.

Cotton mouth powoduje brak produkowanej śliny, a nie odwodnienie. Oznacza to, że oczywiście woda złagodzi płonące gardło, ale nie usunie całkowicie problemu. Istnieje kilka farmaceutycznych rozwiązań, ale my oczywiście stawiamy na te naturalne. Nigdy nie radzimy przyjmować żadnych leków, jeśli istnieją naturalne rozwiązania.

CO ZROBIĆ

Istnieje wiele opcji dla każdego zapalonego użytkownika marihuany. Od artykułów gospodarstwa domowego po praktyczne opcje, które możesz mieć zawsze przy sobie.

Dla wszystkich, którzy lubią palić marihuanę w zaciszu własnego domu, przeciwdziałanie cotton mouth jest niezwykle łatwe. Wypicie szklanki wody z dodatkiem dużej ilości świeżego soku z cytryny potrafi zdziałać cuda. Pamiętaj tylko, aby nie dodawać cukru – to nie ma smakować wyśmienicie tylko dobrze działać. Trzymaj się z dala od słodkich napojów oraz soków.

Podobnie jak gorycz cytryny, kwaśny lizak lub twardy cukierek, który potrzebuje trochę czasu, aby zostać zjedzonym, pomoże ci w produkcji śliny. Sposób ten zmusza twoje ciało do myślenia, że żujesz jedzenie i sprawia, że twoje ślinianki produkują więcej śliny. Czy nie jest to sprytna sztuczka?

Jeśli nie jesteś fanem kwaśnego smaku, istnieją także inne wyjścia: guma do żucia. Jeśli jest taka możliwość, zawsze korzystaj z opcji bez cukru. Cukier odwadnia i zapobiega dalszemu wytwarzaniu śliny. Najzdrowszą opcją, którą można żuć są suszone owoce lub… wołowina. Jeśli chodzi o owoce, unikaj jagód oraz granatów. Zawierają one duże ilości substancji, które posiadają działanie odwadniające i występują w wielu artykułach spożywczych oraz popularnych napojach. Cząsteczki te występują także we wszystkich rodzajach alkoholu, a zwłaszcza w winie oraz piwie. A nawet w większości herbat.

Podobnie jak czarna herbata, a co za tym idzie kawa, to kolejna rzecz, od której powinieneś trzymać się z daleka. Kofeina motywuje produkcję moczu, powodując, że nerki wydalają wodę, zamiast wchłaniać ją z powrotem do układu.

CO TO WSZYSTKO OZNACZA?

Skoro mamy już te wszystkie informacje, jak możemy je praktycznie zastosować w naszej codziennej rutynie? W dzisiejszych czasach, wiele osób decyduje się na wapowanie lub tradycyjne palenie przed porannym bieganiem. Palenie pomaga w wytrzymałości mięśni oraz łagodzeniu doświadczanego bólu mięśni, jednak nie sprawdza się dobrze, kiedy doświadczamy cotton mouth. To naprawdę bardzo nieprzyjemne uczucie.

Zalecamy szukanie odmian o niskiej zawartości kannabinoidów. Niezależnie od tego czy chodzi o CBD czy THC, wszystkie te substancje mają na ciebie wpływ, więc musisz iść na kompromis. Poza tym, nie pij kawy czy napoju energetycznego, ponieważ są one pełne kofeiny, która sprawi, że doświadczane cotton mouth będzie jeszcze gorsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.