Marihuana jest najbardziej popularnym i najmniej śmiertelnym narkotykiem na świecie

marihuana-jest-popularna-na-calym-swiecie-nasiona-marihuany-w-polsce

Marihuana jest najpopularniejszym narkotykiem na świecie, a jednocześnie przyczyniła się do najmniejszej liczby zgonów, jak pokazują obecne badania.

Naukowcy z USA i Australii przeanalizowali dane dotyczące globalnego stosowania leków i stwierdzili, że uzależnienie od popularnych środków przeciwbólowych takich jak Vicodin, Oxyconton i kodeina było odpowiedzialne za uśmiercenie największej ilości ludzi.

Badanie stwierdziło, że leki przeciwbólowe sprzedawane na czarnym rynku są odpowiedzialne za około połowę szacowanych zgonów (78.000) spowodowanych nielegalną narkomanią.

Marihuana, jak oszacowano w badaniu, nie spowodowała żadnych zgonów. Jednak uznano także na podstawie wcześniejszych badań, że regularne stosowanie konopi może mieć „bardzo mały wkład przy chorobie” , co sugeruje, że konopia „może mieć wkład w schizofrenię u osób podatnych.”

I mimo że marihuana jest najczęściej stosowanym narkotykiem, nie została uznana za jedną z głównych przyczyn narkomanii.

Choć marihuana jest zdecydowanie najbardziej rozpowszechnionym nielegalnych narkotykiem na całym świecie, występowanie uzależnienia od konopi jest niższe niż w przypadku amfetaminy i opiatów.

W 2006 roku około 163 miliony osób korzystały z marihuany, jak wynika z danych United Nations Office on Drugs and Crime.

Główny autor badania, Theo Vos, profesor w Institute for Health Metrics and Evaluation na University of Washington, powiedział, że chociaż badanie opierało się głównie o modele statystyczne World Health Organization (WHO), ogólne przesłanie było bardzo jasne.

Nawet jeśli dane te nie są zbyt solidne, można na pewno powiedzieć, że problemy narkotykowe istnieją w wielu częściach świata.

Autorzy doszli do wniosku, że nielegalne zażywanie narkotyków ma „istotny wkład” do globalnego obciążenia chorobami i ma większy wpływ niż „wiele” zaburzeń psychicznych.

Vos dodał także, że liczba zgonów związanych z narkotykami była wyższa w krajach o surowej polityce kontroli narkotyków w porównaniu do krajów, które opierają się na strategii redukcji szkód, takich jak kliniki metadon i programy wymiany.

Badanie zostało opublikowane przed drukiem. Otrzymało dofinansowanie z Australian National Health and Medical Research Council (NHMRC) i Bill & Melinda Gates Foundation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.