Sposoby Na Bycie Bardziej Empatycznym

Pięć sposobów na bycie bardziej empatycznym.

Empatia to słowo, które jest często nadużywane. Jest to słowo, które konkretnie oznacza odczuwanie czegoś, co odczuwa inna osoba (tj. postawienie się na miejscu drugiej osoby). Podczas gdy litowanie się nad czyimiś problemami jest łatwiejsze, zrozumienie ich bólu jest umiejętnością potrzebną we wszystkich aspektach życia.

Według Psychology Today empatia jest kluczową cechą dla utrzymywania wszelkiego rodzaju relacji, od przyjaźni po małżeństwa. To cecha, która wymaga czasu, praktyki i osobistego rozwoju, aby się rozwijać.

Oto pięć rzeczy, które możesz zrobić, aby stać się bardziej empatyczną osobą:

• Pomyśl o tym jako o umiejętności

Chociaż są ludzie, którzy są lepsi w empatii niż inni, każdy ma ją w sobie i nigdy nie jest za późno, aby ją rozwinąć.

Podejmij świadomą decyzję, aby spróbować zrozumieć innych ludzi i słuchać ich bez przerywania, nawet jeśli są całkowicie w błędzie.

• Nie skupiaj się na pozytywnych rzeczach

Jeśli ktoś zbliża się do ciebie z osobistym doświadczeniem, które go zraniło, unikaj szukania pozytywów.

Chociaż pozytywne samopoczucie może sprawić, że poczujesz się lepiej, ten nawyk wymazuje ludzkie uczucia i unieważnia ich zmagania. Chociaż słuchanie, jak ktoś rozmawia o okropnej sytuacji, jest trudne i niewygodne, może to być właśnie to, czego ta osoba potrzebuje.

• Poznawaj ludzi, którzy są inni od ciebie

Jeśli otaczasz się podobnie myślącymi ludźmi, będziesz miał trudności z ćwiczeniem swojej empatii. Zrób wszystko, aby prowadzić rozmowy z ludźmi, którzy myślą i działają inaczej niż ty.

Zaangażuj się w słuchanie innych i próbowanie zrozumienia ich pozycji. Ważne jest również, aby wiedzieć, że zrozumienie kogoś i okazywanie mu empatii nie oznacza, że ​​musisz się z nim zgadzać lub tolerować jego działania.

• Nie próbuj jednoczyć ludzi

Ludzie są z natury egocentryczni, ale ważne jest, aby powstrzymać ten impuls, gdy próbujesz być empatyczny.

Jeśli ktoś opowiada ci coś smutnego, co mu się przydarzyło, nie zaczynaj opowiadać swojej własnej historii. Kiedy ludzie się otwierają i są bezbronni, oczekują, że ich wysłuchasz. Nie musisz być bohaterem tej rozmowy.

• Bądź dla siebie dobry

Wybacz sobie, gdy nie możesz zrozumieć myśli niektórych ludzi lub gdy nie możesz cierpieć z powodu ich strat. U ludzi, którzy wiecznie się obwiniają, zmniejsza się chęć pomocy i słuchania innych. Aby utrzymać wysoki poziom empatii, ważne jest, aby zakorzenić się w swojej rzeczywistości i zarządzać swoimi emocjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.