Instagram mówi NIE kontom przyjaznym cannabis

Gigant mediów społecznościowych – Instagram – ponownie usuwa konta przyjazne cannabis ze swojej platformy.

W ubiegłym tygodniu, główna platforma udostępniania zdjęć w mediach społecznościowych – Instagram, postanowił zlikwidować kilka kont związanych z cannabis.

Konta przyjazne dla cannabis, czyli głównie konta przychodni i sklepów, często są usuwane z Instagrama, ponieważ posty zawierające narkotyki i akcesoria z narkotykami stanowią naruszenie warunków korzystania z witryny.

Pomimo, że cannabis jest legalne w wielu miejscach na świecie, oraz w ponad połowie Stanów Zjednoczonych, wciąż nie jest legalne globalnie, co sprawia, że jest ono trudnym problemem pod kątem prawnym. SC Labs, wybitne laboratorium z San Francisco doświadczyło zamknięcia konta kilkukrotnie, mimo że medyczna marihuana jest legalna w Kalifornii.

Takie działania powodują również trudności w prowadzeniu innych biznesów, ponieważ nie mogą one obserwować swoich klientów ani prowadzić z nimi interakcji.

Pracownik z SC Labs powiedział w wywiadzie, że:

„Na poziomie osobistym, nie mam dostępu do pięciu lub sześciu lat historii dokumentującej nasze procesy i działania, nasze interakcje ze społecznością oraz historię naszej firmy.”

Instagram nie jest jedyną platformą społecznościową, która angażuje się w tego typu zachowania. Twitter, Facebook i Google również celują w firmy cannabis, a ostatnio dołączył do nich również YouTube.

Internetowi giganci, tacy jak Instagram i Facebook uważają małe, legalne firmy cannabis za bardzo łatwy cel, tylko dlatego, że są one zaangażowane w przemysł cannabis. Jest to sposób społeczności na ukaranie użytkowników cannabis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.