Czy rekreacyjna i medyczna marihuana mogą koegzystować?

Na rosnącym rynku rekreacyjnym wiele osób z branży medycznej martwi się w jaki sposób rozwój wydarzeń będzie miał na nich wpływ. Zatem rodzi się pytanie – czy rekreacyjna i medyczna marihuana mogą koegzystować?

Rekreacyjna marihuana szybko rozprzestrzenia się po całym świecie. Ostatnie sondaże mówią, że większość Stanów Zjednoczonych popiera legalizację marihuany. Rekreacyjna marihuana ma tylko jednego pewnego przeciwnika, po którym spodziewać się można tego najmniej: medyczna marihuana.
Pozostaje zatem pytanie: czy na rozwijającym się rynku rekreacyjna i medyczna marihuana mogą koegzystować?

Kilka medialnych grup popierających cannabis na świecie wystąpiło przeciwko legalizacji rekreacyjnej marihuany.
Jedną z osób, która jest przeciwko, jest Lanette Davies, właścicielka apteki Canna Care w Sacramento w Kalifornii. W wywiadzie powiedziała, że zamierza głosować przeciwko rekreacyjnej legalizacji. Jej obawy? Rekreacyjna marihuana może negatywnie wpłynąć na przemysł medyczny. Davies nie jest jedyną osobą, która posiada takie obawy. Wiele osób zaangażowanych w medyczną marihuanę obawia się, że jedno nie może istnieć bez szkody dla tego drugiego.

Większe operacje mogą mieć wpływ na małe firmy?

Jedną z obaw, z którymi boryka się wielu producentów jest to, że większy popyt na rekreacyjną marihuaną pozbawi ich pracy, ponieważ aby zaspokoić popyt związany z tak dużym rynkiem, operacje będą musiały rosnąć pod względem wielkości i skali.
Może to utrudnić współpracę i wręcz uniemożliwić małym przedsiębiorcom konkurowanie z profesjonalistami. Rekreacyjna marihuana jest również mocniej wymagająca pod kątem prawnym niż medyczna marihuana. Dla mniejszych producentów może to być problem, aby spełnić nowsze, surowsze przepisy.

Kolejna obawa? Rynek rekreacyjny może mieć wpływ na pacjentów, którzy wykazują niższe dochody.

Jedną z kolejnych rzeczy, które niepokoją ludzi takich jak Davies jest to, że wysokie opodatkowanie może utrudnić pacjentom o niższym dochodzie dostęp do leków. Rekreacyjna marihuana jest opodatkowana według dość wysokiej stawki. Przychody z podatków wykorzystywane są do poprawy usług w danych miejscach, w tym do poprawy jakości służby zdrowia. Wyższe ceny produktu mogą negatywnie wpłynąć na tych, którzy najbardziej potrzebują medycznej marihuany. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu może być rozszerzenie listy chorób leczonych medyczną marihuaną.

Jednak co mówią badania i sondaże? Oczekuje się, że ostatnie zmiany na rynku ostatecznie spowodują… spadek cen! Co z pewnością przyniesie korzyści pacjentom o niskich dochodach.

Zatem czy rekreacyjna i medyczna marihuana mogą koegzystować? My jesteśmy pewni że tak, ale z pewnością wkrótce się tego wszystkiego dowiemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.