Kanadyjski lekarz używa cannabis

Ten kanadyjski lekarz używa cannabis, aby uwolnić swoich pacjentów od opiatów.

Kryzys opiatów jedynie się pogarsza, a prawodawcy zamiast nad nim pracować, wolą umieszczać ludzi w więzieniach. Jednak jeden z kanadyjskich lekarzy postanowił przyjąć inne podejście…

Był czas, kiedy wmawiano ludziom, że marihuana to narkotyk. Stosowanie marihuany miało prowadzić do stosowania niebezpiecznych narkotyków, takich jak heroina i metaamfetamina. Jednak jeden z lekarzy w Kanadzie stosuje marihuanę, aby pomóc swoim pacjentom odzyskać zdrowie.

Kanadyjski lekarz, Mark Ujjainwalla, wiedział że większość jego pacjentów w klinice Recovery Ottawa już stosuje cannabis, aby zmniejszyć przyjmowanie opiatów. Choć wyniki były oczywiście pozytywne, pacjenci musieli kupować cannabis na czarnym rynku. Lekarz postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć przepisywać tym pacjentom marihuanę.

Doktor Ujjainwalla powiedział w wywiadzie:

„Przepisując swoim pacjentom cannabis nie tylko pomagam im poradzić sobie z trudnościami wynikającymi z uzależnienia od opiatów, ale także znacznie zmniejszam szansę na nawrót choroby”

Narkomani, czy też osoby uzależnione od opiatów od lat stosują cannabis jako lek pomagający im wyrwać się z sideł uzależniania.
Badanie z 2014 roku wykazało, że nadużywanie opiatów jest o 25 procent niższe w miejscach, gdzie marihuana jest legalna. Doktor Ujjainwalla jest pierwszym lekarzem, który postanowił zastosować tę teorię w praktyce.

Jeśli obecny projekt ustawy, nad którym pracuje Kongres USA, przejdzie, to mamy nadzieję, że inni lekarze również pójdą tą drogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.