Kolorado ma najniższą stopę bezrobocia w USA

Kolorado ma najniższą stopę bezrobocia w USA, a to wszystko dzięki marihuanie.

Nowy raport pokazuje, że w dużej mierze dzięki marihuanie stan Kolorado ma najniższą stopę bezrobocia w kraju i prawie połowę średniej krajowej.

Legalna marihuana pomogła państwom, w których została zalegalizowana na wiele sposobów. Przychody ze sprzedaży cannabis wracają do społeczeństwa, a część z nich jest wykorzystywana do zaradzenia kryzysowi związanemu z opiatami.
Małe miasta, które kiedyś umierały, odżyły z powodu turystyki związanej z marihuaną. Obecnie, nowe dane pokazują, że stan Kolorado ma najniższą stopę bezrobocia w USA.

Według CNBC, stopa bezrobocia w Kolorado wynosi 2,3 procent, co stanowi prawie połowę średniej krajowej wynoszącej 4,3 procent.
John Hickenlooper, gubernator Kolorado, mówi że to wszystko dzięki temu, iż stan jest „przyjazny rozwojowi biznesów” i oferuje najniższą stawkę podatkową.

W 2015 roku, dzięki przemysłowi cannabis powstało 18.000 nowych miejsc pracy. Według CNBC, w 2016 roku osiągnięto 1,3 mld dolarów ze sprzedaży cannabis, co dało 198,5 miliona przychodów podatkowych.

Jest to ogromny wzrost!

W ciągu ostatnich dwóch lat przychody wzrosły niemal dwukrotnie. Jeśli tendencja ta się utrzyma, sprzedaż może osiągnąć ponad 5 miliardów dolarów do 2020 roku, co stanowi nieco mniej niż jedną piątą budżetu państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.