sklep z nasionami marihuany xxl, thc-thc.com

3 fakty z historii o medycznej marihuanie

joint-palenie-marihuany-palenie-jointa-palenie-thc


Medyczna marihuana została wprowadzona do medycyny zachodniej w połowie 1800 roku.

W 1830 roku, irlandzki lekarz o imieniu William Brooke O’Shaughnessy obserwował stosowanie marihuany podczas podróży do Indii.

Po przestudiowaniu jej skutków, wprowadził marihuanę dla lekarzy w Anglii w leczeniu szerokiego zakresu warunków, w tym skurczów mięśni, reumatyzmu, epilepsji i wszelkiego rodzaju bólu. Kiedy opublikowano doniesienia o jej skuteczności, popularność leków opartych na konopi szybko rozprzestrzeniła się w całej Europie i Ameryce Północnej.

Nazwa „indica” odnosi się do konopi indyjskich.

Nazwa Cannabis indica została pierwotnie wymyślona przez francuskiego biologa w 1785 roku. Jean-Baptiste Lamarck również odwiedzał Indie, kiedy zauważył różnicę między lokalnie uprawianą konopią oraz jej europejskim kuzynem.

Konopia europejska była głównie używana do celów rolniczych i była w tym czasie znana jako Cannabis sativa. Lamarck postanowił oddzielnie sklasyfikować gatunek indyjski, nadając mu nazwę Cannabis indica.

Cannabis był wymieniony w Farmakopei Stanów Zjednoczonych od 1851 do 1941 roku.

Farmakopeia Stanów Zjednoczonych (USP) zawiera listę dopuszczalnych wyrobów medycznych każdego roku, a konopia była uznana w wielu jej wcześniejszych edycjach. Ale podczas gdy przetwory konopi były przepisywane powszechnie w latach 1800, zaczęły być zastępowane przez leki syntetyczne w wieku 20.

Po przejściu ustawy o podatku marihuany (Marihuana Tax Act) w 1937 roku, przepisywanie marihuany stało się coraz trudniejsze, a jego niegdyś znacząca rola w medycynie zachodniej wkrótce została zapomniana. Konopia została usunięta z USP w 1942 roku i nigdy więcej się tam nie pojawiła.

sklep nasiona marihuany, konopi, cannabis, ganji, skunka, ak 47, thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.