Były szeryf stosuje medyczną marihuanę ze względu na doświadczane stany bólowe

Darren White to nie tylko prezes i dyrektor bezpieczeństwa. Jest on również medycznym pacjentem marihuany.

Były dyrektor bezpieczeństwa publicznego Albuquerque powiedział, że zwrócił się o pomoc do medycznej marihuany około dwa lata temu, w celu wyleczenia przewlekłego bólu kolana oraz urazów kręgosłupa. „Dieta oparta na ciągłym spożywaniu środków przeciwbólowych to nie jest dobrej jakości życie,” powiedział White. „Narkotyczne środki przeciwbólowe wytrącają cię z życia.”

White jest jednym z czterech inwestorów PurLife – jednej z 12 organizacji non profit, które otrzymały licencję z Ministerstwa Zdrowia, aby mogły legalnie uprawiać i sprzedawać medyczną marihuanę.

W 1999 roku przeszedł na stanowisko sekretarza New Mexico Department of Public Safety, ponieważ nie zgadzał się z ówczesnym gubernatorem Gary Johnson w sprawie legalizacji narkotyków, w tym marihuany. W tym samym czasie, White rozpoczął terapię w celu wylecenia przewlekłego bólu spowodowanego urazem kręgosłupa, którego doświadczył jako oficer policji Albuquerque oraz kontuzji kolana podczas służby w armii USA.

„Kiedy pacjent cierpi na przewlekły ból, nic nie można zrobić,” powiedział. „Z moimi dolegliwościami było tylko gorzej i gorzej…”

Leczenie farmaceutyczne sprawiło, że z roku na rok musiał stosować coraz silniejsze leki przeciwbólowe, w tym narkotyczne środki przeciwbólowe. Jednak White postanowił zwrócić się do marihuany, jako „bardziej skutecznej alternatywy.”

White przyznał, że kiedyś był przeciwny marihuanie, ale jak przyznał – „Myślę, że jak w wielu sprawach, po prostu się myliłem.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.