Opłata za uprawę medycznej marihuany w Arkansas wynosi 100.000 dolarów

Jeśli chcesz się stać licencjonowanym hodowcą medycznej marihuany w Arkansas, lepiej abyś miał dużo pieniędzy w banku. Stanowa komisja do spraw medycznej marihuany zdecydowała, że opłata za licencję wynosiła będzie 100.000 dolarów. I właściwie jest to kolejny koszt, ponieważ sama aplikacja kosztuje 15.000 dolarów, z czego tylko połowa jest zwracana.

Komisarz, doktor Carlos Roman opowiedział się za znacznie niższą opłatą – 15.000 dolarów, która obejmuje także aplikację. Powiedział, że nie chce pozbawić tak dużej części populacji możliwości uzyskania licencji. Mimo, że 15.000 dolarów to także bardzo wysoka cena, w obliczu 100.000 dolarów wydaje się być jednak znacznie bardziej rozsądna dla przeciętnego człowieka.

Z drugiej strony, komisarz Travis Story naciskał na jeszcze wyższą opłatę, która wynosiłaby 185.000 dolarów.

W Arkansas, medyczna marihuana jest legalna, dzięki wnioskowi, który przeszedł na listopadowym głosowaniu – Initiative 6. Środek umożliwia osobom z chorobą, która według określonych warunków kwalifikuje się do leczenia, otrzymać rekomendację od lekarza na stosowanie medycznej marihuany.

Initiative 6 ustaliła również komisję do spraw medycznej marihuany, Medical Marijuana Commision, która kontroluje regulacje oraz wydaje licencje. Komisja składa się z pięciu członków; dwaj zostali mianowani przez Senat, dwaj zostali powołani przez Izbę, a jeden mianowany przez gubernatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.