sklep z nasionami marihuany xxl, thc-thc.com

Badania pokazują, że marihuana nie pogarsza schizofrenii

marihuana-leczenie-terapia-medyczna-marihuana-leczy-ludzi-oko-terapia-cbd

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Manchesterze rzucają nowe światło na temat wpływu marihuany na schizofrenię.

Badanie, opublikowane 9 lipca w czasopiśmie Schizofrenia Bulletin, obserwowało 110 osób z rozpoznaniem schizofrenii w ciągu 18-miesięcznego okresu w celu ustalenia, czy stosowanie konopi miało wpływ na ich chorobę.

„Nie było dowodów na istnienie określonego związku pomiędzy zażywaniem konopi indyjskich, a pozytywnymi lub negatywnymi objawami, nawrotem objawów lub hospitalizacją,” napisała Christine Barrowclough, PhD, profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie w Manchesterze, główny autor badania.

Objawy schizofrenii są podzielone na dwie kategorie. Objawy pozytywne obejmują halucynacje, urojenia, niezwykłe myśli, podczas gdy objawy negatywne to brak przyjemności, emocji, zaangażowania w życiu codziennym.

Naukowcy od dawna wiedzą, że schizofrenicy mają wyższy wskaźnik stosowania konopi niż ogólna populacja. Jednak badania dostarczyły sprzecznych dowodów, czy używanie marihuany prowadzi do lepszych lub gorszych wyników w dłuższej perspektywie.

Według doktor Barrowclough, badanie było „metodologicznie solidne” i jedne z największych w celu zbadania zastrzeżeń terminu.

Uczestnicy byli rekrutowani spośród pięciu różnych ośrodków leczenia w Anglii. Większość pacjentów stanowili mężczyźni, w połowie lat 20 i bezrobotni. Używanie substancji oceniano na początku badania oraz po 4.5, 9 i 18 miesiącach. Średnio uczestnicy wykorzystywali marihuanę 4-5 dni w tygodniu, stosując 1.3g na jedno użycie.

Chociaż stosowanie konopi nie wydaje się mieć żadnego bezpośredniego wpływu na objawy lub wyniki w bieżącym badaniu, większe dawki marihuany umiarkowanie wiązały się z lękiem i gorszym funkcjonowaniem pacjenta. Z drugiej strony, pacjencji stosujący marihuanę wykazali lepsze działanie ogólne.

„Zażywanie konopi indyjskich wiązało się z poprawą ogólnego funkcjonowania.”

Wpływ marihuany na ludzi z psychozą jest dość skomplikowany i zmienny. Co ciekawe, istnieją również pewne dowody, że związki marihuany mogą być użyteczne w leczeniu choroby.

Naukowcy podsumowują jednak, że w celu kontynuowania realizacji tego ważnego obszaru badań potrzebne są dalsze badania.

sklep nasiona marihuany, konopi, cannabis, ganji, skunka, ak 47, thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Badania pokazują, że marihuana nie pogarsza schizofrenii”


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.