Nauka potwierdza, regularne stosowanie cannabis poprawia wzrok

W ciągu ostatnich kilku lat najbardziej znaną korzyścią medycznej marihuany było skuteczne leczenie jaskry, zwyrodnieniowej choroby nerwu wzrokowego, który przenosi dane wizualne do mózgu. Tak więc nie powinno być zaskoczeniem, że długoterminowe badania, obejmujące ponad 30 lat, wykazało że cannabis może być czynnikiem wpływającym na poprawę wzroku wraz z upływem czasu.

Narodowy Instytut Zdrowia w Stanach Zjednoczonych opublikował badanie w celu odzwierciedlenia rosnących zmian w amerykańskiej kulturze cannabis.

Coraz częściej stosuje się marihuanę wśród młodzieży, a wiele stanów w USA legalizuje medyczną marihuanę. – PubMed.gov.

Celem było zbadanie, czy ciężkie palenie cannabis pogarsza wzrok. Badanie przeprowadzono przez pobieranie próbek od około 12.686 kobiet i mężczyzn w okresie od 1979 do 2010 roku. Regularni palacze porównywani byli z okazyjnymi konsumentami, aby móc ocenić, czy jakość wzroku zmniejsza się w czasie.

Założenie opierało się na fakcie, że palenie ogólnie jest związane z uszkodzeniami oczu i może przyspieszyć zwyrodnienie plamki żółtej, co związane jest z utratą wzroku i zwiększonym ryzykiem wystąpienia zaćmy.

Badanie wykazało, że

Nie stwierdzono statystycznie żadnej istotnej różnicy w jakości wzroku wśród regularnych konsumentów w porównaniu z okazyjnymi konsumentami lub młodzieżą, która nie stosowała nigdy marihuany. Jednak regularni użytkownicy średnio rzadziej zgłaszali złej jakości wzrok.

Streszczenie badania nie dało żadnych medycznych ani naukowych twierdzeń co do tego, dlaczego regularne palenie może zmniejszać te szanse, ale w przypadku jaskry, marihuana obniża ciśnienie w oku, a następnie zmniejsza ryzyko uszkodzenia nerwu wzrokowego.

Badania nad wpływem marihuany na jaskrę są bardzo dyskusyjne, ponieważ większość branży medycznej uważa to za rozwiązanie jedynie tymczasowe.

Jama Ophthalmology, czasopismo medyczne publikowane przez American Medical Association, twierdzi, że regularne stosowanie cannabis może prowadzić do dysfunkcji komórek siatkówki w oparciu o „duże opóźnienie w przetwarzaniu informacji siatkówki”.

Jednak pomimo złowieszczych twierdzeń, główny autor powyższego badania stwierdził, że takie oddziaływanie jest stosunkowo niewielkie.

Taka anomalia może być niedostrzegalna dla użytkowników cannabis. Jest to jednak ważne, ponieważ może odzwierciedlać zmiany w komunikacji pomiędzy komórkami nerwowymi. – Dr. Vincent Laprevote.

Jednak bardziej intensywne uszkodzenia siatkówki mogą pochodzić z wielu źródeł, które napotykamy w życiu codziennym. Wskaźniki laserowe w sklepie spożywczym, na przykład, mogą powodować poparzenia siatkówki.

Niedobory witaminy A i E, uszkodzenia oczu i prosty przykład starzenia się, wydają się być ważniejszymi czynnikami ryzyka uszkodzenia siatkówki niż palenie cannabis.

W rzeczywistości, badania wykazały, że kannabinoidy mają działanie neuroprotekcyjne, które sprzyja zdrowiu oczu i zapobiega utracie wzroku. W zeszłym roku, Narodowy Instytut Zdrowia opublikował inne badanie, w którym stwierdzono, że „Kannabinoidy poprawiły wrażliwość siatkówki i słabą jakość wizji, co sugeruje, że są one korzystne w leczeniu chorób zwyrodnieniowych oka.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.