Nowe badania sugerują, że cannabis jest bardziej popularne niż lody

Informacje te pochodzą z nowego raportu Marijuana Business Daily, który ocenia, że całkowite zapotrzebowanie na cannabis, w tym również na czarnym rynku, wynosi od 45 do 50 miliardów dolarów.

Rocznie sprzedaż lodów wynosi tylko 5,1 miliarda dolarów, a całkowita sprzedaż rekreacyjnej marihuany w Stanach Zjednoczonych z łatwością to przewyższa. W rzeczywistości przewyższa również sprzedaż biletów kinowych (11,1 miliarda dolarów) oraz kupowanie przekąsek takich jak Doritos (4,9 miliarda dolarów).

Jeśli rząd federalny zalegalizowałby marihuanę w skali całego kraju, sprzedaż z pewnością szybko by wzrosła, ponieważ cannabis zyskuje coraz większą popularność, a rynek ewoluuje. – Marijuana Business Daily.

Oznacza to, że w takim tempie nie zajmie wiele czasu przyćmienie sprzedaży papierosów a nawet sprzedaży piwa – przynajmniej potencjalnie.

Po rekreacyjnej stronie przemysłu, państwa w których legalna jest marihuana do tej pory deklarują ogromne tendencje wzrostowe. Zapotrzebowanie na marihuanę jest ogromne. – Chris Walsh, Marijuana Business Daily.

Dzięki ogromnej sprzedaży przemysł nadal rośnie, co również zwiększa liczbę miejsc pracy. Raport mówi, że przemysł cannabis zatrudnia od 165 do 230.000 pracowników w pełnym oraz niepełnym wymiarze godzin.

Jak twierdzi sprawozdanie, w celu uwzględnienia tej perspektywy, w Stanach Zjednoczonych jest więcej pracowników zajmujących się cannabis, niż w piekarniach czy salonach masażu.

Jednak na horyzoncie pojawia się niepokojący cień, którym było wybranie prezydenta elekta Donalda Trumpa…

„To zdecydowanie jeden z największych problemów firm konopnych.” – powiedział Walsh. Potencjalnie zwiększone egzekwowanie przepisów przez Departament Sprawiedliwości może mieć znaczący wpływ na przyszłą sprzedaż oraz rozwój przemysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.