Płuca, a stosowanie marihuany

W porównaniu do palenia tytoniu, jak mówią eksperci, marihuana jest o wiele lepsza. Być może podnosisz brwi ze zdziwienia, ale zapewniamy że twoje zdziwienie jest uzasadnione – może ci się wydawać że pomiędzy jednym paleniem a drugim może nie być żadnej różnicy.

Jednak czy wiesz, że…

Według badań, cannabis może zmniejszać rakotwórcze działanie tytoniu i mogą okazać się pomocne w poprawie zdrowia płuc. Tak, jest to jedno z najnowszych odkryć, które opublikowano przez American Medical Association.

Faktem również jest, że marihuana nie upośledza funkcji płuc w taki sposób jak robi to tytoń. Oczywiście, kluczem może być po prostu umiar i dyscyplina. Jednak eksperci z AMA ujawniają, w jaki sposób cannabis może zwiększać pojemność płuc, a zatem oczywistym jest, że lepsze jest palenie marihuany.
Według tego samego badania, w którym wzięło udział 5115 osób w ciągu dwóch dekad wykazano również inne wnioski. Osoby palące tytoń, straciły niektóre z funkcji płuc, a osoby które opaliły marihuanę wykazały zwiększoną pojemność płuc. Według niektórych źródeł, zwiększona pojemność płuc może być spowodowana nabieraniem głębszych oddechów podczas palenia marihuany, zwłaszcza przy użyciu waporyzatorów.

Mówiąc o waporyzatorach, które mogą być znacznie droższe niż bongo czy palenie jointów, istnieje kilka powodów, dla których mogą one okazywać się lepsze pod kątem zdrowotnym.

Odparowywanie marihuany może być o wiele mniej szkodliwe dla płuc, ponieważ pomaga wyeliminować szkodliwe toksyny, które pojawiają się podczas tradycyjnego palenia. Eksperci wykazali, że tradycyjne palenie może wytworzyć ponad 100 różnych toksyn.

Poprzez wapowanie marihuany, ogrzewa się ją do wystarczającej temperatury, która powoduje odparowywanie substancji czynnych, ale nie jest ona wystarczająco wysoka, aby powodować palenie.

W każdym razie, niezależnie od sposobu, odparowywania czy palenia, pod kątem zdrowia należy się skonsultować z lekarzem, aby uzyskać prawidłowe informacje odnośnie najlepszego dawkowania w odniesieniu do twojej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.