Wapowanie a stosowanie marihuany przez nastolatków

Odsetek nastolatków, którzy twierdzili, że wapowali marihuanę był „dużo wyższy” niż oczekiwał ostatnio lider badań.

Nowy Jork – stosowanie marihuany przez nastolatków pozostaje na wysokim poziomie, a wapowanie wydaje się być jednym z powodów – jak pokazuje nowy sondaż USA.

Co dziesiąty senior z liceum mówi, że co najmniej raz w tygodniu wapował marihuanę w ciągu ostatniego roku w szkole. Po raz pierwszy w corocznej ankiecie zapytano o wapowanie marihuany „i wyniki są o wiele wyższe niż się tego spodziewaliśmy” – powiedział Richard Miech, naukowiec z University of Michigan, który kieruje badaniem.

Od lat stosowanie marihuany wśród nastolatków w USA było postrzegane za niewielkie. Niektórzy eksperci spodziewali się, że lekko wzrośnie, gdy stany rozluźnią prawa dotyczące marihuany.

W ostatnim badaniu wykazano, że zużycie marihuany wynosi łącznie około 1 procent, a prawie jedna czwarta twierdzi, że w zeszłym roku wapowała, paliła lub jadła marihuanę. W badaniu wzieło udział około 45.000 uczniów z klas 8, 10 i 12 w całych USA.

Stosowanie marihuany było na znacznie wyższym poziomie niż palenie papierosów. Około 5 procent nastolatków twierdziło, że paliło w ciągu ostatnich 30 dni, w porównaniu z prawie 15 procentami, którzy powiedzieli, że stosowali marihuanę.

Opublikowane w czwartek wyniki pokazują również, że spożycie kokainy, heroiny i innych nielegalnych narkotyków ogólnie spada, do najniższych poziomów zaobserwowanych w ciągu 43 lat badań.

Waporyzatory, w tym elektroniczne papierosy, stosowane są z szerokim asortymentem płynów, w tym z olejami zawierającymi aktywne składniki marihuany. Olej jest podgrzewany w celu wytworzenia pary, która następnie jest wdychana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.