Więcej kobiet w ciąży stosuje marihuanę

Coraz więcej kobiet w ciąży stosuje marihuanę; zagrożenia wciąż nie są w pełni zrozumiałe.

Stosowanie marihuany jest szczególnie powszechne wśród kobiet poniżej 18 roku życia (22 procent).

Według najnowszych badań, coraz więcej kobiet – szczególnie młodych – stosuje marihuanę podczas ciąży w Północnej Kalifornii.

W liście badawczym opublikowanym w czasopiśmie American Medical Association, przeanalizowano wyniki badań moczu wykonanych podczas standardowej opieki prenatalnej 280.000 kobiet zapisanych w systemie opieki zdrowotnej w Kaiser Permanente w Północnej Kalifornii.

Stwierdzono, że od 2009 do 2016 roku odsetek kobiet, które uzyskały pozytywny wynik na stosowanie marihuany po około 8 tygodniach ciąży wzrósł z 4 procent do 7 procent. Stosowanie marihuany było szczególnie powszechne wśród kobiet poniżej 18 roku życia (22 procent) oraz kobiet w wieku od 18 do 24 lat (19 procent).

Częstość stosowania marihuany wśród kobiet w ciąży w wieku 25 lat i starszych była znacznie niższa, wynosiła mniej niż 5 procent.

Częściowo ze względu na mieszany status prawny rośliny, ryzyko związane ze stosowaniem jej podczas ciąży nadal nie jest w pełni zrozumiałe. Dowody wskazują, że stosowanie marihuany przez matkę może zaburzać rozwój płodu oraz rozwój mózgu, ale ostateczne powiązania między marihuany a powikłaniami prenatalnymi nie zostały ustalone w sposób podobny do, powiedzmy – alkoholu czy tytoniu.

Stosowanie marihuany podczas ciąży może być mniej szkodliwe niż stosowanie alkoholu czy tytoniu, jednak obecnie nie jesteśmy tego w stanie w żaden sposób zweryfikować.

Badanie ograniczone było do Północnej Kalifornii, regionu który nie jest dokładnie reprezentatywny dla zachowań i postaw wobec marihuany w całym kraju. Po tym jak Kalifornia zalegalizowała medyczną marihuanę w 1996 roku uprawa i stosowanie marihuany zostało wplecione w kulturę Północnej Kalifornii jak w żadnym innym miejscu w kraju.

Jest również możliwe, iż w przypadku wielu kobiet w badaniu odkrycia odzwierciedlają stosowanie marihuany zanim zdały sobie sprawę, że są w ciąży. Marihuana jest wykrywalna w moczu do 30 dni po ostatnim użyciu, a wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że jest w ciąży aż do kilku tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.