Konsumenci cannabis uprawiają więcej seksu

Jak wynika z badań, konsumenci cannabis uprawiają więcej seksu. Badanie nie wskazuje jednak na związek przyczynowy między stosowaniem marihuany a płcią.

Według nowych badań przeprowadzonych przez naukowców ze Stanford University, regularni użytkownicy marihuany uprawiają o około 20 procent więcej seksu niż osoby, które tego nie robią.

W badaniu przeanalizowano dane dotyczące 28.000 kobiet i 23.000 mężczyzn uczestniczących w National Survey of Family Growth, ogólnokrajowym badaniu CDC przeprowadzonym wśród Amerykanów w wieku od 15 do 49 lat. Okazało się, że kobiety, które paliły marihuanę codziennie, uprawiały seks z partnerem płci męskiej średnio 7,1 razy miesięcznie, w porównaniu do 6 razy w przypadku kobiet niepalących.
Podobnie mężczyźni, którzy codziennie palili marihuanę. Uprawiali oni seks z kobietą 6,9 razy na miesiąc, w porównaniu do 5,6 razy w przypadku osób nie stosujących marihuany.

Ustalenia te potwierdziły się nawet po tym, jak naukowcy uwzględnili wiele zmiennych demograficznych, o których wiadomo, że wpływają na nawyki seksualne oraz stosowanie marihuany. „Ogólny trend, który zaobserwowaliśmy, dotyczył obu płci i wszystkich ras, grup wiekowych, poziomów wykształcenia, grup podzielonych ze względu na dochody i religię, każdy stan zdrowia, niezależnie również od tego, czy dana osoba żyła w związku małżeńskim, czy była samotna i czy posiadała dzieci” – powiedział Michael Eisenberg w oświadczeniu.

Dalsze badania potwierdzają, że naukowcy określili to, co nazywają „zależną od dawki zmienną” pomiędzy stosowaniem marihuany i aktywnością seksualną; ponieważ odsetek stosowania marihuany przez respondentów wzrastał podobnie jak częstotliwość uprawiania przez nich seksu.

Badanie nie musi jednak koniecznie wskazywać na związek przyczynowy między stosowaniem marihuany a płcią. „Nie jest powiedziane, że jeśli palisz więcej marihuany, będziesz uprawiał więcej seksu” – powiedział Eisenberg.
Na przykład, ludzie którzy są naturalnie skłonni do częstszego uprawiania seksu mogą być bardziej skłonni do stosowania marihuany, niż na odwrót.

Niemniej jednak wydaje się prawdopodobne, że może tutaj działać także związek przyczynowy.

„U ludzi seks jest nie tylko środkiem do prokreacji, ale stanowi także ważne źródło fizycznej przyjemności i ekspresji emocjonalnej zażyłości” piszą autorzy badania. W związku z tym, sporo innych badań znalazło związek między częstotliwością uprawiania seksu, a ogólnym zdrowiem fizycznym i psychicznym. Osoby, które częściej uprawiają seks, są szczęśliwsze i mniej zestresowane, mają niższe ciśnienie krwi i ogólnie lepsze zdrowie układu krążenia.

Podkreśla to kluczową kwestię dotyczącą zażywania narkotyków. Wszyscy znamy ryzyko związane ze stosowaniem ich – uzależnienie, niemożność prowadzenia pojazdów, upośledzenie funkcji poznawczych, obniżone wyniki w nauce i pracy itp., jednak przy omawianiu polityki antynarkotykowej rzadko mówimy o korzyściach związanych ze stosowaniem narkotyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.