7 Unikalnych Zastosowań Marihuany

Marihuana może być używana do wielu różnych celów. Istnieje kilka zastosowań cannabis związanych ze zdrowiem, o których możesz nie wiedzieć.

Marihuana nie ogranicza się tylko do upalenia się i spędzenia fajnego czasu z przyjaciółmi. Jej właściwości, substancje chemiczne, które zawiera oraz zdolności lecznicze, które oferuje, wpłynęły na produkty i usługi obecne w naszym codziennym życiu. Wiele osób dziwi się, co tak naprawdę jest w stanie zaoferować marihuana. Poniżej siedem unikalnych zastosowań marihuany.

1. Masaż

Masaże to luksus i coś naprawdę przyjemnego, ale jego odstresowujące i kojące działanie na nasze ciało zostaje przeniesione na inny poziom dzięki zastosowaniu oleju z konopi indyjskich. Masaż z wykorzystaniem THC lepiej redukuje stres niż leki takie jak Valium. Dlatego następnym razem, gdy będziesz musiał się wyciszyć, zasugeruj masażystce użycie go, a z pewnością doświadczysz niepowtarzalnego rozluźniania napięcia z pleców i szyi.

2. Świece

Marihuana trafiła także do branży związanej z wystrojem domu. Oprócz kojącej aromaterapii, świece wykonane z oleju konopnego i innych naturalnych składników mogą złagodzić bóle głowy, uspokoić wahania nastroju i utrzymać emocje w ryzach.

3. Skurcze menstruacyjne

PMS to coś naprawdę bolesnego oraz irytującego, z czym boryka się większość kobiet każdego miesiąca. Jednak mamy dobrą wiadomość, kobiety mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ palenie marihuany lub stosowanie balsamu z marihuaną na bóle i skurcze będzie tak samo skuteczne jak rozgrzewająca poduszka czy tabletka przeciwbólowa!

4. Pielęgnacja skóry

Higiena osobista jest istotną częścią naszego codziennego życia, a produkty, których używamy na naszej skórze, są równie istotne. Mimo, że ta myśl wydaje się sprzeczna z intuicją, pielęgnacja skóry przy użyciu cannabis nie wywołuje żadnego odurzenia. Olej z nasion konopi jest bogaty w kwasy tłuszczowe i witaminę E, które mają zdolność łagodzenia wyprysków, oparzeń i ogólnie utrzymują skórę odżywioną i nawilżoną. Cannabis pomaga również w utrzymaniu objętości i miękkości włosów!

5. Zaburzenia związane ze zdrowiem psychicznym

Niewątpliwie, specjaliści od zdrowia psychicznego zawsze wyrażali sprzeczne zdania w kontekście wykorzystania marihuany w leczeniu objawów zaburzeń psychicznych. Jednak badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Buffalo wykazało, że kannabinoidy, tetrahydrokannabinol i kannabidiol występujące w marihuanie, pobudzają produkcję endokannabinoidów, receptorów znajdujących się w mózgu, które stabilizują reakcje psychiczne.

6. Substytut środków przeciwbólowych

Chociaż opioidy, takie jak morfina i oksykontyna, są znane z łagodzenia intensywnego bólu fizycznego, są one również przerażająco uzależniające i czasami przepisywane przez lekarzy. Marihuana może przynieść podobną ulgę w porównaniu ze znanymi środkami przeciwbólowymi, jednocześnie nie posiadając ryzyka uzależnienia – wręcz przeciwnie, może nawet pomóc osobom uzależnionym w przezwyciężeniu nadużywania tej substancji.

7. Ulga w bólu Twojego zwierzaka

Istoty ludzkie nie są ograniczone do cudów związanych z używaniem marihuany. Zwierzęta mają również możliwość skorzystania z cannabis w celu leczenia własnego bólu fizycznego, stanów zapalnych, a nawet zaburzeń neurologicznych. Z pewnością wiesz jak twój pies reaguje na dźwięk karetki lub fajerwerki. Marihuana może uspokajać system nerwowy psów. Jednak należy zaznaczyć, że zwierzęta powinny spożywać znacznie niższe dawki niż ich właściciele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.