Terpeny Zwiększające Energię

Które terpeny są najlepsze do zwiększania energii?

Terpeny to pachnące olejki, które nadają różnym odmianom konopi ich unikalny zapach i są związkami terapeutycznymi odpowiedzialnymi za słodki, kwaśny, pikantny, drzewny, kwiatowy itp. aromat, który można znaleźć w różnych odmianach konopi. Te naturalnie silne elementy znajdują się nie tylko w marihuanie; można je znaleźć w liściach laurowych, papryce, goździkach, igłach sosny, brzozach, kwiatach jałowca, a nawet chmielu.

Jak terpeny wpływają na ciało?

Terpeny wiążą się z receptorami w mózgu, stymulując różne efekty, podobnie jak kannabinoidy. Konopie zawierają ponad 200 rodzajów terpenów i różne poziomy zawartości terpenów. Ponieważ marihuana jest legalna, coraz więcej produktów z konopi testowanych laboratoryjnie wyraźnie określi zawartość i moc terpenów, co znacznie ułatwi znalezienie szczepu i pożądanych efektów, których szukasz.

Zastosowania i wpływ terpenów na organizm ludzki

Jest tak wiele terpenów i wiele wspaniałych badań nad najbardziej znanymi terpenami, ale potrzeba znacznie więcej, zanim naprawdę zrozumiemy uzdrawiający potencjał tych naturalnie występujących związków. Spójrzmy na przykład na β-kariofilen.

Wewnątrz twoich tkanek znajdują się receptory kannabinoidowe. Aktywacja receptorów CB2 zmniejsza stan zapalny, zmniejsza ból i zmniejsza późniejsze uszkodzenia spowodowane przewlekłym stanem zapalnym.

Kariofilen aktywuje receptory CB2 i jest z powodzeniem stosowany w leczeniu chorób wewnętrznych, w których stan zapalny jest problemem. Choroby takie jak zapalenie okrężnicy powodują zapalenie jelit, które powoduje skurcze brzucha, biegunkę i zwiększone ryzyko raka.

Pacjenci z chorobą Alzheimera mogą również odnieść korzyści z kariofilenu, ponieważ pomaga on przeciwdziałać stanom zapalnym w mózgu i wzrostowi blaszek miażdżycowych wzdłuż ścieżek nerwowych, hamując prawidłowe odpalanie neuronów potrzebnych do zachowania pamięci.

5 najlepszych terpenów zwiększających energię

Każdy przechodzi przez fazy braku energii. Te chwile, w których prawie nie czujesz motywacji i po prostu chcesz leżeć na kanapie. Czasami jest to w porządku, ale długotrwałe zmęczenie psychiczne i fizyczne oraz chroniczny niski poziom energii mogą być początkowymi oznakami poważnych problemów zdrowotnych. Oczywiście terpeny mają wiele zastosowań poza łagodzeniem stanów zapalnych i leczeniem poważnych chorób. Terpeny mogą być stosowane w leczeniu wielu stanów, w tym lęku, depresji, bezsenności, a nawet oczywiście w celu zwiększenia energii.

• Terpineol

Ma zapach kwiatu lipy z nutami bzu. Zrelaksuje umysł i doda energii. Medycznie może być stosowany do łagodzenia stresu lub niepokoju.

Odmiany

Sativa—Jack HererHybrid—OG Kush;
Alien OG

• Pinen

Ma ostry, słodki, sosnowy aromat. Poprawi twoją pamięć i poprawi czujność. Z medycznego punktu widzenia jest to idealne rozwiązanie w przypadku stanów zapalnych i astmy.

Odmiany

Sativa—Jack HererIndica—Romulan
Hybryda – Dutch Treat; Blue Dream; OG Kush

• Limonen

To, jak sama nazwa wskazuje, niesie ze sobą cytrusowy zapach. Poprawi nasz nastrój i zapewni ulgę w stresie niezbędną do zwiększenia poziomu energii. Medycznie może być stosowany do depresji, lęku lub refluksu żołądkowego.

Odmiany

Sativa—Super Lemon Haze; Sour DieselIndica—Bubba Kush
Hybryda —OG Kush; Trainwreck

• Kariofilen

Ma pikantny zapach, podobny do czarnego pieprzu, chmielu i rozmarynu. Poprawi skupienie i nastrój. W medycynie jest często stosowany w leczeniu bólów zębów i ze względu na właściwości przeciwzapalne.

Odmiany

Sativa – Lemon G; Candyland
Indica – Death Star; Sour Bubble
Hybryda – White Widow; Blueberry Cheesecake; Moon Cookies; GG4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.