Kolorado wreszcie poszerza listę warunków o PTSD

Potrzebne było wiele czasu, ale ostatecznie mieszkańcy Kolorado cierpiący na zespół stresu pourazowego kwalifikują się do stosowania medycznej marihuany. Gubernator John Hickenlooper podpisał ustawę Senate Bill 17 w piątek. Inne warunki kwalifikujące do leczenia medyczną marihuaną w stanie Kolorado to HIV, AIDS, kacheksja, rak, jaskra, ciężkie nudności, ból, ciągłe skurcze, napady padaczkowe.

• Kolorado idzie naprzód

Projekt ustawy przewiduje, że osoby poniżej 18 roku życia z rozpoznanym PTSD potrzebują zalecenia jednego z dwóch lekarzy, pediatry prowadzącego lub psychiatry dla dzieci i młodzieży.

Dodanie PTSD do warunków kwalifikacyjnych w Kolorado nastąpiło po tym, jak grupa weteranów dokonała kilku protestów, aby dodać stan do listy. Wcześniejsze starania odbywały się z marnym skutkiem, głównie ze względu na brak badań opublikowanych oraz badań randomizowanych kontrolowanych.

Teraz, gdy gubernator Hickenlooper podpisał SB 17, lekarze będą mogli robić określone przez PTSD autoryzacje, gdy tylko państwo zaktualizuje niezbędne formularze. Zdaniem Dr. Larry Wolk, dyrektora naczelnego i dyrektora medycznego w Colorado Department of Public Health and Environment, powinno to nastąpić w przyszłym tygodniu.

Dr. Wolk już wcześniej był zwolennikiem dodanie PTSD do listy warunków. Mówi on w The Cannabist:

Wielu ludzi stosowało medyczną marihuanę do leczenia PTSD, ale otrzymywało ją pod innymi diagnozami.

• Ulga dla osób cierpiących na PTSD

Colorado Board of Health odrzuciło PTSD jako warunek kwalifikacyjny do leczenia za pomocą marihuany w lipcu 2015 roku. Niestety zdania były sprzeczne z zaleceniami Dr. Wolk. Członkowie rady ds. zdrowia stwierdzili, że nie ma wystarczających danych naukowych wspierających takie leczenie.

Za dodaniem warunku opowiadał się Department of Public Health and Environment’s, ale to zdanie rady przeważyło. Na szczęście wiele zmieniło się w ciągu dwóch lat i już niedługo wszyscy pacjenci z zespołem stresu pourazowego korzystać będą mogli z marihuany legalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.