sklep z nasionami marihuany xxl, konopi indyjskich, thc-thc

Pigułki THC – nowe lekarstwo na ból w klatce piersiowe

Pigułki THC – nowe lekarstwo na ból w klatce piersiowe, THCLand.pl

Najczęstsze przyczyny niekardiologicznego bólu w klatce piersiowej zawierają refluks kwasu i nadwrażliwość przełyku.

Nowe badania sugerują wersję farmaceutyczną tetrahydrokannabinolu (THC) jako skuteczny sposób leczenia niekardiologicznych bóli w klatce piersiowej.

Około 23% dorosłej populacji, a 70 milionów Amerykanów, doświadcza niekardiologicznego bólu w klatce piersiowej w pewnym momencie swojego życia.

Choć ból w klatce piersiowej jest często związany z sercem, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że układ trawienny może być także główną przyczyną problemu.

Czy stosowanie THC może pomóc? Jest to możliwe, jak wynika z najnowszych badań z TU.

W badaniu pilotażowym obejmującym 13 pacjentów, leczonych Marinolem – pigułką wykonaną z czystego, syntetycznego THC – doszło do zwiększenia tolerancji na ból i zmniejszyła się częstotliwość i intensywność występowania epizodów bólowych w klatce piersiowej. Pigułki podawano dwa razy dziennie przez okres czterech tygodni.

„Badanie to pokazało obiecujące wyniki w przyszłym leczeniu pacjentów,” powiedział współautor badania doktor Ron Schey, profesor medycyny na TU School of Medicine.

W badaniu nie porównywano pigułek Marinol z istniejącymi metodami leczenia bólu w klatce piersiowej, co oznacza, że więcej badań jest nadal konieczne. Z drugiej strony, sposób w jaki to działa wydaje się już jasny.

Według dr Schey, THC najprawdopodobniej działa poprzez aktywację receptorów kannabinoidów w przełyku, które zmniejszają wrażliwość na ból.

Co ciekawe, leczenie bólu jest jednym z najbardziej powszechnych zastosowań marihuany.

Badanie z 2013 roku porównało ulgę w bólu z pigułkami THC w porównaniu do waporyzowania marihuany i okazało się, że przy pigułkach potrzebujemy więcej czasu, aby zadziałały, ale mają one znacznie trwalsze skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.