Pigułki THC – nowe lekarstwo na ból w klatce piersiowe

medyczna-marihuana-marihuana-mary-marihuana-marijuana-medyczna

Najczęstsze przyczyny niekardiologicznego bólu w klatce piersiowej zawierają refluks kwasu i nadwrażliwość przełyku.

Nowe badania sugerują wersję farmaceutyczną tetrahydrokannabinolu (THC) jako skuteczny sposób leczenia niekardiologicznych bóli w klatce piersiowej.

Około 23% dorosłej populacji, a 70 milionów Amerykanów, doświadcza niekardiologicznego bólu w klatce piersiowej w pewnym momencie swojego życia.

Choć ból w klatce piersiowej jest często związany z sercem, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że układ trawienny może być także główną przyczyną problemu.

Czy stosowanie THC może pomóc? Jest to możliwe, jak wynika z najnowszych badań z TU.

W badaniu pilotażowym obejmującym 13 pacjentów, leczonych Marinolem – pigułką wykonaną z czystego, syntetycznego THC – doszło do zwiększenia tolerancji na ból i zmniejszyła się częstotliwość i intensywność występowania epizodów bólowych w klatce piersiowej. Pigułki podawano dwa razy dziennie przez okres czterech tygodni.

„Badanie to pokazało obiecujące wyniki w przyszłym leczeniu pacjentów,” powiedział współautor badania doktor Ron Schey, profesor medycyny na TU School of Medicine.

W badaniu nie porównywano pigułek Marinol z istniejącymi metodami leczenia bólu w klatce piersiowej, co oznacza, że więcej badań jest nadal konieczne. Z drugiej strony, sposób w jaki to działa wydaje się już jasny.

Według dr Schey, THC najprawdopodobniej działa poprzez aktywację receptorów kannabinoidów w przełyku, które zmniejszają wrażliwość na ból.

Co ciekawe, leczenie bólu jest jednym z najbardziej powszechnych zastosowań marihuany.

Badanie z 2013 roku porównało ulgę w bólu z pigułkami THC w porównaniu do waporyzowania marihuany i okazało się, że przy pigułkach potrzebujemy więcej czasu, aby zadziałały, ale mają one znacznie trwalsze skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.