Konopie mogą być najlepszym leczeniem w przypadku fibromialgii

kannabidiol-cannabidiol-cbd-czasteczka-cbd-czasteczka-kannabidiolu

Nowe badania przeprowadzone przez National Pain Foundation sugerują, że medyczna marihuana może być skuteczniejsza od najlepszych, dostępnych leków do leczenia fibromialgii.

Badanie przeprowadzone w trybie online, zapytały ponad 1300 pacjentów cierpiących z powodu zaburzeń przewlekłego bólu, o ocenienie skuteczności leczenia, które próbowali. Medyczna marihuana została porównana zaledwie z trzema lekami zatwierdzonymi przez FDA w przypadku fibromialgii: Savella, Lyrica i Cymbalta.

Tylko 8% pacjentów, którzy próbowali leku o nazwie Cymbalta i 10% mających styczność z lekami Lyrica lub Savella uznali, że leki były „bardzo skuteczne” w zarządzaniu objawami choroby.

Przy każdym z trzech leków, ponad 60% pacjentów stwierdziło, że „nie pomaga” on wcale.

Z drugiej strony, 62% pacjentów, którzy próbowali medycznej marihuany, uznało, że jest ona „bardzo skuteczna”. Pozostałe 33% stwierdziło, że „trochę pomaga”, a tylko 5% zaznaczyło odpowiedź, że stosowanie medycznej marihuany w przypadku fibromialgii „nie pomaga w ogóle”.

„W moim przypadku, nic oprócz marihuany nie działało,” wyjaśnia jeden pacjent w badaniu. „Nic innego, tylko marihuana poczyniła postępy w uporaniu się z bólem i problemami psychicznymi,” napisał inny.

Fibromialgia jest zaburzeniem ośrodkowego układu nerwowego, które dotyka 2-4% populacji, w których dominują kobiety. Ale podczas gdy naukowcy wciąż zastanawiają się nad prawdziwą przyczyną fibromialgii, ostatnie wyniki nie powinny nikogo dziwić.

„Stosowanie marihuany wiąże się z korzystnym wpływem na niektóre objawy fibromialgii,” zauważył autor.

Podobnie,wcześniejsze badania stwierdziły, że 1 na 8 mieszkańców Kanady polega na marihuanie, w sprawie radzenia sobie z objawami fibromialgii.

Uprzednie badania przeprowadzone przez doktora Marka Ware, profesora anestezjologii na Uniwersytecie McGill wykazały, że nabilon, pigułka zawierająca aktywne związki marihuany, THC, może pomóc cierpiącym na fibromialgię lepiej spać. Nabilon wykazał również wykazał cechy zmniejszania bólu oraz poprawę wskaźników jakości życia u pacjentów z zaburzeniem.

Mimo to, niektórzy pacjenci wolą naturalną konopie, zamiast jej syntetycznej wersji, która znana jest z posiadania silniejszego działania ubocznego.

„Mam pacjentów z różnymi zespołami bólowymi, którzy są po nieudanych próbach wszystkich innych zabiegów, i dla których marihuana jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem, do kontrolowania objawów choroby,” mówi doktor Ware.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.